100% hypotéka na chatu? Získáte ji u 2 bank

Hypotéku na rekreační objekt sice nabízí více bank, ty však podmiňují poskytnutí hypotéky tím, že daný rekreační objekt slouží k trvalému bydlení. 1 z 12 zkoumaných bank hypotéku na rekreační objekt neposkytuje vůbec.
img_013.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Hypotéku na rekreační objekt můžete v druhé polovině roku 2015 získat i v případě, že bance nedáváte do zástavy jinou nemovitosti (např. Váš rodinný dům či byt). Pokud rekreační objekt, který chcete prostřednictvím hypotéky koupit a jímž zároveň budete ručit, slouží k trvalému bydlení, poskytnou Vám 100% hypotéku Equa bank, Komerční banka, Raiffeisenbank a Unicredit Bank. Pokud daná nemovitost slouží k individuální rekreaci (tj. není určena k trvalému bydlení), máte šanci získat hypotéku u 2 bank – Equa bank a Komerční banky.

Ještě je nutné zmínit, že maximální výše hypotéky vychází z ceny, kterou určí smluvní znalec banky. Zatímco u bytů či rodinných domů ve větších městech je často kupní cena a cena určená znalcem stejná, v případě rekreačních objektů v odlehlých oblastech (kde není aktivita na realitním trhu vysoká), se může stát, že znalec banky stanoví cenu nemovitosti níže, než je její kupní cena.

 

Podmínky hypoték na rekreační objekt u jednotlivých hypotečních bank

Banka

Max. splatnost

Max. výše hypotéky

Poznámka

Česká spořitelna

30 let

70%

 

ČSOB

30 let

85%

 

Equa bank

35 let

100%

 

Expobank

30 let

70%

 

GE Money Bank

30 let

80%

 

Hypoteční banka

30 let

85%

 

Komerční banka

30 let

100%

 

mBank

x

x

Neposkytuje

Raiffeisenbank

30 let

100%

Objekt určený k trvalému bydlení

30 let

70%

Objekt určený k individuální rekreaci

Sberbank

30 let

90%

 

Unicredit Bank

30 let

100%

Objekt určený k trvalému bydlení

30 let

80%

Objekt určený k individuální rekreaci

Wüstenrot hypoteční banka

30 let

70%

 

 

Hypotéku se 100% LTV na objekt určený k individuální rekreaci získáte se splatností až 35 let. Stejná maximální splatnost platí, pokud kupujete rekreační objekt určený k trvalému bydlení (Equa bank poskytuje hypotéku jak na rekreační objekt určený k individuální rekreaci, tak rekreační objekt určený k trvalému bydlení).

Vyplatí se 100% hypotéka?

U 100% hypoték (ať již jsou určeny ke koupi rekreačního objektu, bytu, rodinného domu či jiného typu nemovitosti) je nutné počítat s vyšší úrokovou sazbou, která je zpravidla vyšší o 1,5 – 2 procentní body oproti hypotéce na 70 % ceny nemovitosti (tj. zatímco hypotéku na 70 % ceny nemovitosti získáte s úrokovou sazbou cca 1,8 %, 100 % hypotéku získáte s úrokovou sazbou od 3,3 %). Pokud je to tedy jen trochu možné, vyplatí se část kupní ceny rekreačního objektu financovat z vlastních zdrojů.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce