3 odvětví, kterým by se v roce 2016 mělo dařit nejvíce

Prostudovali jsme za Vás předpovědi analytiků z obou stran Atlantiku a s nashromážděných dat dali dohromady přehled odvětví, pro které by rok 2016 měl být úspěšným.
92573033_1_.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Finanční sektor

Zvyšující se úrokové sazby v USA představují příležitost vyšších marží pro finanční instituce poskytující úvěry v amerických dolarech. Zároveň, na obou stranách Atlantiku roste chuť po nových akvizicích a rovněž se zvyšuje ochota investic do vývoje. K obojímu jsou přitom zapotřebí peníze, které jednotlivé společnosti mohou získat právě díky bankovním úvěrům.

Z potřeby likvidity ze strany korporací by přitom měly těžit spíše banky v Evropě, kde se v tuto chvíli očekává výrazný růst cen akcií (v porovnání s USA, které si tuto „rally“ odbyly už v roce 2015), z růstu marží na bankovních úvěrech by logicky měly více profitovat banky v USA. V největší ekonomice světa pravděpodobně dojde ke zvýšení spotřebitelských výdajů, na které si americké domácnosti rády půjčují, další růst by měl zažít i nemovitostní trh, což je příležitost pro finanční instituce poskytující hypotéky.

Finanční sektor se mezi „nejnadějnějšími“ odvětvími vyskytuje vždy na předních příčkách, tj. i pro nás je to příležitost č. 1.

Farmacie

Trend stárnutí obyvatelstva ve vyspělých zemí se nijak zvlášť nezmění ani v roce 2016. Navíc, zejména americkým farmaceutickým společnostem se začíná náramně dařit s prodeji svých výrobků v rozvíjejících se asijských zemích, kde s ekonomickým růstem stoupá i kupní síla obyvatel a dostupnost lékařské péče.

Stejné společnosti mohou dále těžit z klesající nezaměstnanosti a rostoucích mezd v USA. Tato kombinace přivede do lékáren a k lékařům více lidí, jež zároveň budou ochotni a schopni zaplatit více za zdravotní péči.

Spotřební zboží

Rostoucí ochota amerických domácností k utrácení, pokračující transformace ekonomiky Číny z exportně zaměřené ekonomiky na ekonomiku postavenou na spotřebitelských výdajích, to jsou 2 „mega-trendy“, které hrají do karet společnostem ze spotřebitelského sektoru.

Nízké ceny ropy nahrávají firmám z automobilového průmyslu, kdy by americké domácnosti mohly být ochotny vyměnit svá stará auta za nová (průměrný věk automobilového parku v USA je 11,5 let), v Číně a dalších rozvíjejících se zemích Asie by pak měla růst ochota domácností měnit mopedy za nové automobily.

Závěr

Hlavní roli budou podle všeho hrát v roce 2016 USA, Čína a na ni navázané ekonomiky (např. Vietnam, Indonésie, Kambodža apod.). Evropa, bez jakéhokoliv uceleného plánu podpory ekonomické aktivity, by měla hrát druhé housle. Jediným pozitivem pro investory na „starém kontinentu“ by měly být růsty akciových trhů způsobené letošním „přešlapováním“ (evropské akcie všeobecně jsou v porovnání s těmi americkými podhodnocené).

Výše uvedená data mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení. V případě, že máte zájem o sestavení individuálního plánu investic, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz