3 základní otázky a odpovědi k hypotéce na rekonstrukci

Pokud potřebujete zmodernizovat své bydlení, je hypotéka jedním ze způsobů, jak zaplatit účty za stavební práce či materiál. Dříve než se na několik desítek let upíšete bance, byste však měli znát odpovědi na následující otázky.

02F05635.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Kdy se vyplatí hypotéka na rekonstrukci?

Vzhledem k vysokým počátečním nákladům v podobě odhadu ceny nemovitosti, poplatku za zpracování hypotéky a ceně pojištění nemovitosti (které si budete muset sjednat), se hypotéka na rekonstrukci vyplatí v době, kdy vám požadovaný obnos peněz nepůjčí bez zástavy žádná stavební spořitelna. Výhodnost hypotéky na rekonstrukci a úvěru ze stavebního spoření raději konzultujte s nezávislým odborníkem, který nabízí oba typy produktů.

Co po mě banka bude vyžadovat?

V první řadě nemovitost, kterou bance budete ručit (ručit přitom nemusíte nemovitostí, kterou rekonstruujete). Získat přitom můžete hypotéku na celou rekonstrukci (tj. na opravy nepotřebujete ani korunu vlastních úspor).

V druhé řadě bude banka chtít doložit záměr, tj. jak budou peníze z hypotéky použity. Toto můžete doložit ručně zhotoveným rozpočtem prací (může být pouze orientační) či smlouvou o dílo se stavební firmou v případě, že vám rekonstrukci bude provádět stavební firma.

No a v poslední řadě jsou to podklady, které bance pomůžou zjistit, jestli jste pro ni vhodným žadatelem, jmenovitě jde o:

  • doložení výše příjmů (potvrzení od zaměstnavatele, daňová přiznání, přiznání důchodu, výživného apod.),
  • doložení úvěrové historie (výpis z registrů klientských informací. Tyto dokumenty si dnes již banky obstarávají sami),
  • odhad ceny nemovitosti (vyhotoví smluvní znalec banky po zaplacení poplatku),
  • pojištění nemovitosti (stačí v době, kdy budete chtít proplatit první peníze z hypotéky).

Jak probíhá splácení hypotéky?

V době, kdy budete hypotéku čerpat, tzn., budete platit za faktury, materiál apod., splácíte bance pouze úroky z půjčené částky.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Praktický příklad

Pan Novák požádal o hypotéku na rekonstrukci ve výši 700 000 Kč, první měsíc po schválení hypotéky vyčerpal 50 000 Kč na nákup stavebního materiálu, v následujícím měsíci tak zaplatí bance úrok z 50 000 Kč.

V době, kdy máte vyčerpány všechny peníze, začínáte splácet úrok i část dlužné částky z celé hypotéky (tzv. anuitní splácení) a to až do doby, kdy hypotéku splatíte.

Pozor na výjimky, podmínky a poplatky

Hypotéka na rekonstrukci je, stejně jako hypotéky na další věci, poměrně složitým úvěrem. Úvěrové smlouvy, které budete nakonec podepisovat, tvoří několik stránek textu, dlouhé zpravidla bývají i sazebníky bank. Předtím, než se rozhodnete pro určité nastavení hypotéky, poraďte se s nezávislým odborníkem, který vám vyčíslí skutečné náklady na vaši hypotéku u jednotlivých bank a bude tak následně schopen vám poradit, ve které bance si máte hypotéku vzít.

Porovnání hypoték vám rádi zpracujeme i my. Stačí, když nás prostřednictvím formuláře na této stránce budete kontaktovat s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení vašeho případu.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce