4 věci, které byste měli brát v potaz při refinancování úvěrů na konci roku 2015

Banky sice postupně snižují úrokové sazby svých spotřebitelských úvěrů, to však neznamená, že jim stále nejde o zisk. Výjimkou nejsou ani situace, kdy výhodné nabídky refinancování úvěrů mají svá „ale“. Níže jsme pro Vás připravili 4 věci, které je dobré prozkoumat před tím, než definitivně podepíšete novou úvěrovou smlouvu.

investovani_08_grafy_noviny_bryle.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

1.   Počítejte celkové náklady

Zatímco akčními úrokovými sazbami se to na internetu a v televizi jen hemží, celkové náklady na úvěr Vám v reklamách nikdo jasně nekomunikuje. Při porovnávání nabídek refinancování úvěrů se tedy zajímejte o ukazatel RPSN, který kromě úrokové sazby zahrnuje i poplatky spojené s tímto úvěrem.

Pozor také na to, jak banky úspory počítají. Na trhu se objevují i nabídky, které slevu počítají z nereálných částek. Např. jedna banka ve své nabídce počítá úsporu tak, že Vy ji řeknete, u jaké bankovní instituce máte úvěr, tato (internetová) banka následně spočítá Vaši současnou splátku, k ní poplatek za vedení úvěru a poplatek za vedení bankovního. Úspora, kterou Vám tato (nová) banka nabízí, je tedy počítána z uměle nafouknutých čísel!

2.   Pozor na nabídky podmíněné sjednáním dalších produktů

Refinancovat úvěr se vyplatí méně v případě, že Vám nová banka (tj. ta, ke které úvěry převádíte) podmiňuje získání výhodné úrokové sazby sjednáním dalších produktů, např. běžný účet, úvěrové pojištění, kreditní karta. Tyto produkty (účet, pojištění, karta) pak mohou být méně výhodné než ty, které máte nyní, tj. výhodnost refinancování se zde snižuje, či je refinancování dokonce nevýhodné.

3.   Myslete na poplatky za předčasnou splátku a to, o co přicházíte

Nebylo by překvapením, kdyby Vaše (stará) banka chtěla za předčasné splacení úvěru, který u ní máte, poplatek ve výši 0,5 % - 1 % (tak, jak ji to umožňuje zákon o spotřebitelském úvěru). Tento poplatek je nutné odečíst od částky, kterou byste měli ušetřit refinancováním úvěru k jiné bance.

Předčasnou splátkou úvěru rovněž můžete přijít o některé výhody, např. běžný účet zdarma či se sníženými poplatky, prémiové služby apod.

4.   Už Vás mají, co teď?

Při rozhodování o tom, jestli budete či nebudete úvěry refinancovat, vezměte v potaz i nabídku dané banky pro „staré“ klienty. Nová banka Vám může slíbit výhodné podmínky, ty však mohou být určeny pouze pro nové klienty. Jakmile svůj úvěr u nové banky splatíte a požádáte o nový, už Vám banka nemusí nabídnout příliš výhodné podmínky.

Dobrá rada zdarma

Nabídky úvěrů na refinancování se také liší podle toho, jaké jsou Vaše příjmy a jaký je jejich zdroj, kolik je Vám let, jaké další finanční produkty máte u jiných bank apod. Vyznat se v nabídkách refinancování úvěrů tedy není snadné. Pokud byste tedy uvítali bezplatnou a nezávaznou konzultaci toho, jak snížit Vaše stávající splátky, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz