5 nejčastějších chytáků v úvěrových smlouvách

22.11.2015 | PR článek | Finanční plán

Víte, jaká rizika a pasti na vás číhají v úvěrových smlouvách? Sepsali jsme 5 nejdůležitějších věcí, které lidé nejčastěji neřeší, aby tak krásně sedli na lep poskytovatelům nevýhodných půjček. Vás ale nedoběhnou!

02G46005.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

1. Sankce za předběžné splacení půjčky

Často lidé v úvěrových smlouvách přehlédnou informace týkající se předběžného splacení půjčky, a pak se nestačí divit, jak vysoké poplatky jsou s tím spojené. Nezapomeňte se proto na sankce speciálně zeptat. Ne vždy je totiž zmíní poskytovatel půjčky, se kterým se na půjčce domlouváte, a ve smlouvě je můžete snadno přehlédnout. Taková chyba vás pak může stát i tisíce korun.

2. Úroková sazba velkým písmem, RPSN titěrné kdesi dole

Předtím, než si někde závazně domluvíte úvěr, zkontrolujte hodnotu RPSN. Ta totiž udává, kolik ve finále celkově přeplatíte. Mnohdy nabízejí společnosti půjčky s extrémně nízkými úroky a ušlý zisk pak dohánějí na poplatcích. RPSN v sobě zahrnuje veškeré úroky, poplatky i další výdaje, které jsou s půjčkou spojené, takže funguje jako šikovný ukazatel toho, jak výhodná půjčka ve skutečnosti je.

3. Pozor na skryté poplatky

Skryté poplatky v úvěrových smlouvách už nejsou naštěstí tak běžné, jak tomu bývalo dříve, přesto si na ně dejte raději pozor. Zvlášť tehdy, když v rámci úvěrové smlouvy uzavíráte i smlouvu o dílo nebo kupní smlouvu. Pečlivě si obě dvě pročtěte a nespoléhejte se na to, že informace v jedné z nich budou automaticky totožné s informacemi ve smlouvě druhé.

4. Nevýhodná rozhodčí doložka

Mnoho lidí se také nezabývá rozhodčí doložkou, nebo dokonce ani netuší, o co se jedná. Ta přitom říká, co se bude dít, když dojde ke sporu. Pokud by došlo k nějakým nesrovnalostem a potížím, ujme se řešení situace většinou namísto soudu nezávislý rozhodce, a to pro vás může být značně nevýhodné.

5. Nesrozumitelné informace jako past na klienty

Častým nešvarem úvěrových smluv je jejich nesrozumitelnost. Některé společnosti vytvářejí neúmyslně složité smlouvy, ke kterým by člověk potřeboval k jedné ruce právníka a do druhé slovník. Jiné instituce to dělají schválně. Těží pak ze stydlivosti a důvěřivosti lidí, kteří podepíší „té usměvavé paní“ i takovou smlouvu, které úplně nerozumí. Proto na závěr zmiňujeme zlaté pravidlo: nikdy nepodepisujte nic, co je pro vás nesrozumitelné nebo vyloženě nevýhodné, a rozhodně se nebojte zeptat.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz