Absolutně nejvýkonnější krátkodobou investicí je…

Výkonnosti fondů peněžního trhu nacházející se hluboko výnosy, které jste mohli dosáhnout na spořicích účtech, uvrhly tuto alternativu pro krátkodobé zhodnocení vašich peněz v zapomnění. Dnes, v prostředí nízkých úrokových sazeb, ve kterých roztávají úroky spořicích účtů, si však fondy peněžního trhu, resp. fondy krátkodobých investic, opět získávají své místo pod sluncem. Pojďme se tedy spolu podívat na to, který fond určený pro krátkodobé zhodnocení vašich peněz je dlouhodobě tím nejvýkonnějším.

img_175.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Inflaci porazí jen správně zvolená strategie

Ano, stejně jako u spořicích účtů, i u podílových fondů existují ty výkonnější a méně výkonné produkty. Čím se od sebe tyto fondy odlišují? Způsobem nakládání se svými penězi. Na jedné straně jsou podílové fondy investující do cenných papírů se splatností do jednoho roku (např. dluhopis se splatností 6 měsíců) a podílové fondy investující do cenných papírů se splatností nad jeden rok (např. dluhopisy se splatností 15 měsíců). Některé podílové fondy se také zaměřují výhradně na státní dluhopisy (které nyní vykazují velmi nízké úroky), jiné do svého portfolia kupují i firemní dluhopisy (ty s větším úrokem, jedná se např. o velké společnosti typu ČEZ).

A jsou to pak fondy peněžního trhu investující do dluhopisů s delší splatností s možností investic do firemních dluhopisů, které měly v uplynulých letech „navrch“

 

Dlouhodobě nejvýkonnější korunové podílové fondy určené pro krátkodobé zhodnocení

Fond Společnost Výkonnost v %
1M 6M 1Y 3Y 5Y
Conseq Invest Konzervativní Conseq IM 0,47 3,55 5,93 9,82 15,83
GE Money Peněžní fond Ge Money Bank 0,36 2,46 n/a n/a n/a
Český fond konzervativních investic Raiffeisenbank 0,36 2,27 4,39 8,32 n/a
ESPA Český fond firemních dluhopisů Erste Sparinvest -0,05 1,58 3,74 5,65 8,4
Konzervativní fond ČP INVEST ČP INVEST 0,3 1,51 2,55 5,28 12,36
IKS Krátkodobých dluhopisů IKS-KB 0,22 1,12 1,34 2,11 -2,59
Pioneer - Sporokonto Pioneer Investments 0,15 0,87 1,44 3,57 6,17
KBC Money CZK Alpha KBC AM 0,07 0,79 1,35 0,97 1,1
KBC Multi Interest Cash KBC AM 0,06 0,42 0,86 1,93 6,64
AXA Corporate Fund PT AXA Investiční společnost 0,03 0,33 0,72 2,87 9,31
Likviditní fond Česká spořitelna 0,05 0,24 0,5 2,12 n/a
KB Peněžní trh Komerční banka 0,02 0,19 0,42 1,03 5,76
ING (L) Flex Český fond peněžního trhu ING 0,07 0,14 0,14 2,5 2,34

Výkonnosti ke 26.11.2012

 

Tím dlouhodobě nejvýkonnějším podílovým fondem určeným ke krátkodobému zhodnocení vašich peněz je pak Conseq Invest Konzervativní, který v uplynulém roce zhodnotil prostředky svých klientů o 5,93 %. Na tříletém horizontu jste pak mohli díky tomuto fondu zhodnotit své prostředky o 9,82 %, což odpovídá ročnímu výnosu 3,16 % (tedy více, než kolik byste za stejnou dobu vydělali na naprosté většině spořicích účtů).

Své konkurenty nechává Conseq Invest Konzervativní poměrně daleko za sebou. Například za uplynulých šest měsíců za ním zaostává druhý nejvýkonnější fond, Ge Money Peněžní fond, o 1,11 procentního bodu.

Porovnání vývoje podílových fondů pro krátkodobé zhodnocení vykazujících nejvyšší zhodnocení na pětiletém horizontu

Pozn. ke 26.11.2012

 

Čím se liší Conseq Invest Konzervativní od konkurence?

Jsou to právě investice do dluhopisů s delší splatností s „příměsí“ firemních dluhopisů, díky čemu tento fond uniká konkurenci. Hlavním parametrem, kterým se tento fond odlišuje od většiny konkurence, je to, že průměrná splatnost dluhopisů, které fond drží, může být až 1,5 roku. Znamená to tedy, že oproti většině srovnávaných fondů může být Konzervativní fond mírně kolísavější (rizikovější), ovšem na druhou stranu za to může přinášet zajímavější výnos. V každém případě se ale jedná o velmi konzervativní investici, za svou historii neměl fond zápornou výkonnost v žádném kalendářním roce, a pokud vezmeme klouzavý rok, potom nejhorší výsledek byl -1,5% (poté, co na podzim 2008 po pádu banky Lehman Brothers a po pádu islandských bank zamrzly trhy korporátních dluhopisů). Říká Richard Siuda, obchodní ředitel společnosti Conseq Investment Management

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte do fondu Conseq Invest Konzervativní s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Právě možnost investovat nejen do státních, ale i korporátních dluhopisů, je další specifickou charakteristikou našeho fondu. Zatímco některé fondy se soustředí výhradně na státní dluhopisy, příp. některé mají expozici na firemní dluhopisy velmi omezenou, náš fond řídí tuto expozici velmi aktivně a v současné době má zastoupení těchto investic na úrovni mírně přes 40 %. Samozřejmě se musí jednat o emitenty s ratingem na úrovni minimálně investičního stupně, tedy s nízkým kreditním rizikem, a zároveň expozici vůči jednotlivým emitentům výrazně diverzifikujeme, vůči jednomu emitentovi nesmíme mít expozici větší než 2,5 % majetku fondu. Doplňuje Siuda.

V Conseq Investment Management tedy dělají vše proto, aby Conseq Invest Konzervativní dosahoval co možná nejvyššího zhodnocení při stále nízké míře rizika. Dosahované výkonnosti jsou pak důkazem toho, že se portfolio manažerům v Conseq Investment Management v jejich úsilí daří.

Samozřejmě, důležitější než historická výkonnost je budoucí výkonnost, protože právě ta vám vydělá další peníze. Co se výhledu do budoucna týče, je cílem Conseq Invest Konzervativního nadprůměrná výkonnost i v prostředí přetrvávajících úrokových sazeb s přizpůsobením portfolia tak, abyste díky tomuto fondu mohli vydělat co možná nejvíce na případném zvýšení úrokových sazeb, to jak bude pravděpodobně inflace čím dál tím více nabírat na síle.

Vzhledem k tomu, že úrokové sazby mohou jít již jen směrem vzhůru – nemyslíme si, že se tak stane brzy, ale výhledově ano – jsme ve fondu velmi opatrní a aktuální průměrná splatnost dluhopisů v portfoliu je pouze 0,5 roku (srovnej s max. limitem 1,5 roku a limitem 1 rok pro fondy peněžního trhu – dnes má tedy fond nastavení, které limitům peněžních fondů odpovídá), říká Richard Siuda.

Zaujala vás možnost nadprůměrného zhodnocení peněz v krátkodobém horizontu, ať již prostřednictvím Conseq Invest Konzervativní či jinak? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce, rádi vám vypracujeme bezplatný a nezávazný návrh investic.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz