Akceptace příjmů se zahraničí – Hypoteční banka umí pracovat s příjmy ze zaměstnání i podnikání

Nabídka hypoték Hypoteční banky bude zajímat zejména ty z Vás, kterým plyne příjem z podnikání v zahraničí, se kterým velký počet bank stále neumí pracovat. Mile překvapeni budou všichni z Vás, kteří u dokládání příjmů ze zahraničí očekávali složitou administrativu…
02I26062.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Akceptace příjmu ze zaměstnání v zahraničí

Hypoteční banka akceptuje příjmy ze zaměstnání vykonávaného v zahraničí tehdy, je-li žadatel o hypotéku schopen tyto příjmy prokázat potvrzením o příjmu, případně i výpisy z běžného účtu. Hypoteční banka u tohoto příjmu dále posuzuje jeho sezónnost (např. animátorka v hotelu vs. softwarový inženýr ve velké IT firmě), výši vlastních zdrojů a zemi, ze které zdroj pochází. Má-li občan České republiky povinnost zřízení pracovního povolení v dané zemi, vyžaduje Hypoteční banka i toto povolení.

Akceptace příjmu z podnikání v zahraničí

Akceptace příjmu ze zaměstnání vykonávaného v zahraničí je na českém hypotečním trhu již standardem. S čím však můžete stále u velkého počtu bank narazit, jsou příjmy z podnikání (dokonce i ty, které Vám plynou na území Slovenska).

Hypoteční banka umí s příjmy z podnikání v zahraničí běžně akceptovat v případě, že:

  • je řádně doložíte
  • nepochází z rizikových zemí (na území Evropy patří mezi rizikové země Rusko, Ukrajina, Turecko, Lichtenštejnské království))

Pozn. příjem z rizikových zemí lze akceptovat na základě individuálního posouzení. Hypoteční banka označuje za „rizikovou“ tu zemi, u nichž hrozí nebezpečí legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu

Doložením výše příjmů se zde rozumí doložení daňového přiznání a dokumentu Notice of Assesment. Hypoteční banka rovněž vyžaduje vysvětlení rozdílností ve vedení účetnictví v České republice a zemi, kde žadatel o hypotéku podniká.

Vhodnost a výše příjmů je posuzována individuálně

Hypoteční banka akceptuje u zaměstnání i podnikání 85 % doložených příjmů přepočtených dle kurzovního lístku ČNB. Tj. pokud Váš čistý příjem činí 1 000 EUR měsíčně, přepočte jej Hypoteční banka na české koruny, tj. cca 27 030 Kč a následně jej poníží o 15 %. Váš výsledný čistý příjem v tomto případě činí 22 975 Kč.

Zároveň je nutné zdůraznit, že akceptace příjmů probíhá na základě individuálního posouzení. I příjmy z „nerizikových“ zemí Vám Hypoteční banka může více ponížit, či je v rámci žádosti o hypotéku vůbec neakceptovat.

Zaujala Vás možnost získat hypotéku i v případě, že Vám plyne příjem za zahraničí? Neváhejte a kontaktujte nás prostřednictvím formuláře umístěného na této stránce s žádostí o vypracování nezávislé a bezplatné nabídky.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce