Akceptace příjmu ze zahraničí u hypoték v roce 2015

V dnešním příspěvku Vám prozradíme, jak se jednotlivé banky staví k příjmům ze zaměstnání, které žadatelům o hypotéku plynou ze zahraničí, konkrétně Německa a Rakouska.

32575442.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Příjem ze zaměstnaneckého poměru v Rakousku a Německu akceptují, za různých podmínek, všechny banky poskytující hypotéky v České republice. Liší se požadavky na pracovní poměr (resp. dobu jeho trvání) a doklady předkládané spolu s žádostí o hypotéku. V níže uvedené tabulce jsme pro Vás připravili přehled toho, za jaké období banky vyžadují výpisy z běžného účtu, na který Vám chodí mzda ze zahraničí (uvažujme, že se jedná o účet v některé z bank působících v České republice) a jakým způsobem jednotlivé banky příjem plynoucí v eurech krátí.

Krácení přitom probíhá tak, že Vám banka dokládaný příjem přepočte do české koruny a následně z něj započte určitou část (např. v případě České spořitelny Vám bude započteno 90 % čistého příjmu přepočteného do české koruny).

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Co mají všechny banky společné je požadavek na předložení pracovní smlouvy (i tak toto rovněž uvádíme v tabulce).

 

Přehled dokumentů předkládaných bance při dokládání příjmu v eurech a koeficient započtení příjmu

Banka

Pracovní smlouva

Výpis z účtu

Koeficient

Česká spořitelna

ano

6 měsíců

90%

Equa bank

ano

ne

85%

Expobank

ano

6 měsíců

90%

GE Money bank

ano

1 měsíc

85%

Hypoteční banka

ano

6 měsíců

80%

Komerční banka

ano

6 měsíců

80%

mBank

ano

6 měsíců

individuálně

Raiffeisenbank

ne

6 měsíců

neuvádí

Sberbank

ano

3 měsíce

85%

Unicredit bank

ano

3 měsíce

80%

Wüstenrot hypoteční banka

ano

3 měsíce

neuvádí

 

Pokud nemáte příliš vysokou bonitu (rozdíl mezi příjmy a výdaji), je samozřejmě vhodné oslovit s žádostí o hypotéku banky, které započítávají nejvyšší část příjmu plynoucího v eurech. Přece jen, rozdíl 10 % (např. mezi Komerční bankou, která započítává 80 % příjmu ze zahraničí a Českou spořitelnou, která započítává 90 % příjmu ze zahraničí), představuje částky v řádu tisíců korun, což už je poměrně dost.

Co mohou banky dále požadovat?

Výčet výše uvedených dokumentů není konečný, pokud žádáte o hypotéku a dokládáte příjem ze zaměstnání, které vykonáváte v zahraničí, může po Vás banka vyžadovat ještě:

  • potvrzení o výši příjmu
  • mzdový výměr
  • ÚŘEDNĚ přeloženou pracovní smlouvu

 

Předkládání těchto dokumentů a požadavky na jejich formu jsou různé a v některých případech jsou vyžadovány na základě individuálního posouzení situace žadatele o hypotéku, proto požadavky na tyto dokumenty neuvádíme v tabulce.

V případě, že máte zájem o nezávazné a bezplatné posouzení Vaší situace, resp. možnosti započtení příjmu pronájmu ze zahraničí ve Vašem konkrétním případě, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce, rádi Vám poradíme.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce