Aktivní ochrana posádky vozu – jaké jsou možnosti v ČR?

28.08.2014 | Petr Rozkošný | Pojištění

Aktivní ochrana posádky automobilu v případě nehody, nevolnosti či poruchy se v západním světě stává standardem. Česká republika však v tomto směru patří právě mezi ty země, kde podobnou službu musíme hledat jinde než v katalozích jednotlivých automobilek. Kde? To si povíme na následujících řádcích…

02F18195.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

V zahraniční standard…

Možnost přivolat jedním stisknutím pomoc či dokonce automatické přivolání pomoci v případě dopravní nehody se v zahraničí stává samozřejmostí. Tuto službu ke svým vozům nabízí např. automobilky Peugeot, Citroen, Ford, Toyota, Lexus, BMW, Mercedes, Volvo, Fiat, Hyundai a další.

V České republice jsou, v porovnání se zahraničím, možnosti aktivní ochrany posádky asistenční službou velmi omezené.

… poskytovaný v ČR pojišťovnou UNIQA

Co tedy dělat v případě, že byste se chtěli na silnici cítit stejně bezpečně jako řidiči v Norsku, Švýcarsku, Austrálii či USA? Možnost tu je a má podobu pojištění od pojišťovny UNIQA.

U telematické asistence k pojištění vozu s názvem UNIQA SafeLine je Vám do auta zabudována palubní jednotka, které má nepřetržité spojení s asistenční centrálou.  Nárazové čidlo pak v případě nehody pak automaticky odešle nouzový signál do asistenční centrály, která se obratem pokusí spojit s řidičem a v případě potřeby na místo (lokalizované přes GPS) odešle záchranáře.

V situaci, kdy se řidiči či jinému členovi posádky vozu udělá nevolno, nebo v případě poruchy vozu, je k dispozici nouzové tlačítko (B-Call), které odešle žádost o zpětné volání, kdy se pracovník asistenční centrály telefonicky spojí s klientem a následně na místo pošle potřebnou pomoc.

SafeLine pomůže i s nalezením ukradeného vozu

Funkce GPS, která pomáhá asistenční centrále s lokalizací vozu v případě autonehody, poruchy či nevolnosti, dokáže také určit polohu vozu v případě krádeže, čímž se výrazně zvyšuje pravděpodobnost toho, že se odcizený vůz vrátí zpět do rukou svému majiteli.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes a chraňte své zdraví i majetek s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Stejně jako v případech autonehody, nevolnosti či poruchy, i v situaci, kdy je vůz odcizen, dokáže asistenční centrála automobil lokalizovat i v zahraničí, kam lupiči se svou kořistí také směřují.

SafeLine Vám dokáže ušetřit peníze na povinném i havarijním pojištění

Snížené riziko vážných následků na zdraví v případě nehody či nenalezení odcizeného automobilu jsou pochopitelně dobrou zprávou pro pojišťovny, jež zejména za satelitní (GPS) hlídání vozu poskytují slevy na havarijním pojištění. To samozřejmě platí i v případě pojišťovny UNIQA (viz tabulka níže).

Najede-li motorista svým autem vybaveným asistencí UNIQA SafeLine méně než 20.000 kilometrů, má nárok rovněž na podsttané slevy z pojistného v havarijním pojištění i v povinném ručení (viz tabulka).

 

Přehled asistenčních služeb a slev na pojištění u pojišťovny UNIQA

Zdroj: produktový leták pojištění SafeLine

Závěr

Pojišťovna UNIQA svým produktem SafeLine vyplňuje mezeru na trhu v oblasti ochrany posádky vozu, jež se v zahraničí stává standardem. Své opodstatnění si toto pojištění najde zejména u majitelů dražších vozů, jimž se investice do tohoto pojištění (řádově stokoruny měsíčně) z velké části vrátí díky slevám na havarijním a případně i na povinném ručení, na které mají sjednáním SafeLine nárok.

Právě majitelé dražších vozů pak také více ocení možnost satelitního sledování vozu v případě krádeže a zvýšené pravděpodobnosti jeho nalezení.

Pokud Vám tedy před domem parkuje automobil v hodnotě 500 000 Kč a více, určitě byste se měli o pojištění SafeLine začít zajímat. Více informací o tomto produktu pak najdete na stránkách pojišťovny UNIQA.

Telematická asistence je ale dobrým tichým společníkem i pro maminky s dětmi na cestách, pro čerstvé absolventy autoškol anebo starší motoristy. Těm všem se může hodit v případě jakýchkoli patálií na silnici.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz