AXA INVESTIČNÍ SPOLEČNOST POSILUJE SVŮJ TÝM

08.10.2015 | redakce | Tiskové zprávy
Skupina AXA v České republice a na Slovensku pokračuje ve své strategii zaměřené především na vysokou kvalitu, inovace a zvyšování hodnoty pro zákazníky. Aby mohla tuto strategii důsledně naplňovat, rozšiřuje AXA působnost v klíčových oblastech. Spolu s posílením v personální oblasti pak dochází ke změně manažerské struktury.
axa.jpg

„Změny v naší interní struktuře přinesou v souladu se strategií iniciovanou naší mateřskou společností AXA Group do týmů novou dynamiku multidisciplinárních dovedností, které jsou nezbytné pro řešení potřeb našich zákazníků,“ říká Sebastien Guidoni, finanční ředitel AXA pro ČR a SR.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Spravujte své finance s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Robert Mareš se stává Chief Investment Officer v AXA v České Republice a na Slovensku. Tato nově vytvořená pozice bude přispívat ke zvýšení efektivity řízení kapitálu a celkové investiční výkonnosti skupiny. Současně také pomůže zajistit, že AXA bude ještě více připravena reagovat na aktuální dění, jako jsou nízké úrokové sazby a volatilita finančních trhů. Robert Mareš na podobných pozicích působil přes deset let a má zkušenosti s několika ekonomickými cykly.

Tento krok doprovází formální rozdělení úseku investic a správy aktiv. Zatímco hlavním úkolem investičního úseku bude definování investiční strategie skupiny, úsek správy aktiv se bude plně soustředit na její realizaci.

Na pozici vedoucího úseku strategie a firemního rozvoje pro Českou republiku a Slovensko nastupuje Ladislav Možný. Ve své roli se zaměří na zlepšení strategie skupiny v oblasti služeb zákazníkům a současně také na rychlejší rozvoj nových obchodních příležitostí. Ladislav Možný přišel do AXA z oboru telekomunikací s bohatými zkušenostmi se zaměřením na zákazníka a cross-sellingem.

S cílem posílit kontrolní procesy a udržitelnost jmenovala AXA v České a Slovenské republice Petera Wrighta externím a nezávislým předsedou auditního výboru. Díky svým rozsáhlým zkušenostem ve financích a v oblasti auditu získaným jak v České republice, tak v zahraničí, pomůže Peter Wright skupině správně realizovat její strategii a nabídne nezávislý pohled na její činnost.

PROFILY

Robert Mareš je zkušeným odborníkem, který disponuje patnáctiletou praxí v oblasti financí a pojišťovnictví. Více než 10 let působil v pojišťovně Allianz a Allianz penzijní společnosti, v letech 2009-2012 byl členem představenstva Allianz penzijního fondu za oblast financí a investic. V minulosti byl také manažerem pro oblast financí a finančního řízení ve společnosti T-Mobile. Svou profesní kariéru zahájil ve společnosti Delloitte, která se specializuje na finanční poradenství, účetní a auditorské služby. Robert Mareš (41) je absolventem pražské VŠE, je ženatý a má dvě dcery.

 

Ladislav Možný ve společnosti AXA zastává pozici vedoucího strategického plánování. Jeho dosavadní profesní kariéra je spojena především s mobilním operátorem T-Mobile, v jehož službách působil od roku 1999. V marketingovém oddělení společnosti byl postupně odpovědný za cenovou politiku a strategii, za budování vztahů se zákazníky (CRM) a poté za celý marketingový mix pro firemní segment. Před 7 lety převzal oddělení strategie T-Mobilu, kde vedl např. akvizice konsolidující český telekomunikační trh nebo aukci kmitočtů pro 4G/LTE. Před společností T-Mobile pracoval Ladislav Možný pro holding Unipetrol. Ladislav Možný (48) vystudoval ČVUT a VŠE. Je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se věnuje rodině, sportu a přípravě disertační práce.

 

Peter Wright má více než 25 let zkušeností v oblasti finančních služeb a pojišťovnictví, jež získal na mnoha významných manažerských pozicích. Nejvýznamnější část svého pracovního života strávil ve společnosti Deloitte, kde do konce roku 2014 vedl sekci zaměřenou na pojištění pro Evropu, Střední Východ a Afriku. V Praze pak byl hlavou finančních služeb společnosti. Před přesunem do Prahy na konci roku 2009 byl partnerem v londýnské pobočce Deloitte. Během své profesní kariéry Peter spolupracoval se světově nejsilnějšími pojišťovacími skupinami a byl zapojen do širokého spektra různorodých projektů. Peter Wright (51) vystudoval management na University of Aston v Birminghamu. V současné době žije s manželkou a dvěma potomky v Praze.

AXA v České republice a na Slovensku

AXA v České republice a na Slovensku působí prostřednictvím penzijní společnosti, životní pojišťovny, pojišťovny (se zaměřením na neživotní pojištění), investiční společnosti, na Slovensku pak ještě přes doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť. Má více než 1,3 milionů aktivních klientů, téměř 600 zaměstnanců a více než 97 miliard korun aktiv pod správou.

AXA životní pojišťovna má na pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou životní pojišťovny ke konci roku 2013 činil 13 miliard korun. Počet smluv AXA životní pojišťovny ve stejném období dosáhl více než 281 tisíc.

AXA pojišťovna vstoupila na trh v roce 2008. Nabízí pojištění DOMOV (stavby, domácnosti) a AUTO (povinné ručení a havarijní pojištění) se širokou nabídkou různých připojištění a asistenčních služeb. Hodnota hrubého předepsaného pojistného činila v roce 2013 cca 1 miliardu korun. Počet smluv AXA pojišťovny dosáhl ke konci roku 2013 více než 509 tisíc.

AXA penzijní společnost obsadila v roce 2014 pátou pozici na českém trhu dle výše prostředků evidovaných ve prospěch účastníků, což činí 11,8 % na trhu transformovaných fondů a 7,3 % na trhu účastnických fondů. Udržuje si tak stabilně pozici jedné z největších penzijních společností na českém trhu. Celkově využívá služeb AXA penzijní společnosti zhruba 394 tisíc klientů. Jednou z priorit společnosti je spolupráce se zaměstnavateli, kteří svým zaměstnancům přispívají na penzijní spoření. Celkový počet smluv s příspěvkem zaměstnavatele činil ke konci roku 2014 zhruba 105 tisíc.

AXA investiční společnost na trhu působí od roku 2007 a na konci roku 2013 měla již více než 94 tisíc klientů. Klientské aktiva pod správou představují nyní 3,7 miliard korun. AXA investiční společnost nabízí celkem 10 podílových fondů, přičemž tři z nich jsou střešní fondy, které dávají i drobným klientům možnost investovat do nejlepších z 1100 fondů spravovaných společnostmi AXA.

AXA a společenská odpovědnost

Skupina AXA se hlásí ke společenské odpovědnosti. Jejími prioritami jsou spolupráce s komunitami, podpora finanční gramotnosti a ohleduplný přístup k životnímu prostředí. Od roku 2007 je AXA generálním partnerem projektu Nadace Partnerství „Na zelenou“, který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí při cestách do školy a zároveň je motivuje k dojíždění na kole či k docházení do školy pěšky. Od roku 2011 je AXA generálním partnerem školního informačního kanálu ŠIK, jehož prostřednictvím podporuje finanční gramotnost u žáků základních a středních škol.

AXA Group

Skupina AXA zaujímá celosvětově vedoucí pozici v oblasti pojištění a správy majetku. Zaměstnává na 157 000 pracovníků, kteří zajišťují péči o 102 miliony klientů v 56 zemích světa. V roce 2013 dosáhl obrat skupiny podle IFRS výše 91,2 miliardy EUR a tržby podle IFRS výše 4,7 miliardy EUR. Ke dni 31. 12. 2013 činil majetek ve správě (AUM) společnosti AXA 1,113 miliardy EUR.

AXA ASSISTANCE v České republice

AXA ASSISTANCE zahájila svou činnost v České republice v roce 1998 jako poskytovatel asistenčních služeb pro korporátní klientelu. Nyní nabízí své služby jak firemním zákazníkům, tak i jednotlivcům. Klienty AXA ASSISTANCE jsou zejména pojišťovny, banky, cestovní kanceláře, hotelové řetězce, výrobci a prodejci automobilů, dopravci, distributoři energií, atd. AXA ASSISTANCE poskytuje cestovní pojištění a s ním spojené asistenční služby, právní ochranu a poradenství, asistenční služby pro vozidla, domácnosti či zdravotní asistenci a rovněž moderní produkty na míru, zejména z oblasti lifestyle a concierge služeb pro VIP klienty