AXA zvyšuje finanční gramotnost žáků a studentů z SOS dětských vesniček

Žáci a studenti z SOS dětské vesničky Chvalčov a komunity mládeže v Brně Medlánkách strávili den v brněnské pobočce finanční skupiny AXA. Během celodenního programu byli jednoduchou a zábavnou formou seznámeni se základními finančními tématy, s nimiž se budou v životě setkávat. Po absolvování závěrečného kvízu všichni získali certifikát o absolvování kurzu finanční gramotnosti.
axa_partner.png

„Pomocí videí z projektu Otázka peněz, jednoduchého kvízu a řady dalších pomůcek jsme žáky a studenty provedli světem základní finanční gramotnosti. Pro společnost je velmi důležité, abychom základní finanční témata dostali i mezi ty skupiny lidí, které mnohdy bývají opomíjeny,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.


Základy investování zúčastněné provedl Ľubor Vrlák, odborník skupiny AXA na investice. Školitelé skupiny AXA Petr Klasa a Nasťa Miklová přidali informace z oblasti životního a neživotního pojištění, penzijního připojištění a bankovních produktů. Rady o tom, jak se ucházet o zaměstnání či brigádu, nabídla během své prezentace ředitelka oddělení lidských zdrojů a komunikace AXA, Martina Šmidochová.


„Díky způsobu, jakým byla problematika financí podána zástupci skupiny AXA, si děti spoustu věcí zapamatovaly. Velmi dobrým nápadem byl nepochybně závěrečný kvíz, kterým si zopakovaly vše, co se v průběhu dne dozvěděly,“dodala Lenka Martelliová, vedoucí Komunity mládeže SOS dětské vesničky Medlánky.


Zvyšování finanční gramotnosti patří mezi priority finanční skupiny AXA. V České republice je generálním partnerem programu Finanční gramotnost do škol, který žákům a studentům poskytuje základní informace z finanční oblasti na obrazovkách Školního informačního kanálu na základních a středních školách. Projektem Otázka peněz pak míří na starší publikum již se složitějšími tématy, jako je například penzijní reforma.