Bude nový lídr pro Filipíny změnou k lepšímu? (2)

27.05.2016 | Mark Mobius | Investování
Během své nedávné návštěvy Filipín jsem měl možnost hovořit na akci pořádané k příležitosti otevření rezidenční budovy pro pracovníky z kategorie „business proces outsourcing“. V oblasti outsourcingu vidím obrovský potenciál i s ohledem na dostupnost mladé anglicky mluvící pracovní síly.
26354391.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

. Ve spojení s outsourcingem se doposud mluvilo hlavně o Indii, nicméně Filipíny si v tomto směru ukrajují čím dál větší podíl na globálním trhu, kdy by outsourcing práce ze zahraničí měl na Filipínách vytvořit práci při 1,2 milionu lidí při celkovém ročním objemu práce 25 miliard USD.

Při své návštěvě Makati a přístavu Bonifacio (oblasti v hlavním městě Manile), jsem byl překvapen počtem barů a restaurací, jež byly v šest hodin ráno plné pracovníků, kteří právě končili svoji směnu. Hlavní problém těchto (v outsourcingu pracujících) lidí je dojíždění z domova do práce a zpět, kdy řada těchto pracovníků žije ve špatných podmínkách. Odhad mluví o tom, že 50 % obyvatel Manili nyní potřebuje dostupné bydlení, přičemž nabídka silně zaostává za poptávkou. Manila je s 15 miliony obyvatel jednou z nejlidnatějších oblastí na světě a zároveň se pravděpodobně jedná o místo s nejhorší dopravní situací v Asii, což je následek několik desítek let trvajícího období silné pod-investovanosti infrastruktury. Mladí odborníci žijí v předměstích a do práce dojíždí každý den dvě a více hodiny, kdy často sdílí nevhodně zařízené prostory s až 12 jinými lidmi. Zhruba jedna čtvrtina obyvatel Manili žije v ilegálních squatech. Ačkoliv nemovitosti v Manile patří mezi nejlevnější na světě, pro místní mladé pracovníky jsou často nedostupné.

Kvůli těmto nedostatečným podmínkám si myslíme, že dostupné bydlení pro mladé profesionály představuje potenciální investiční příležitost. Jedna z budov, které jsme navštívili v novém předměstí Manili, kde působí čím dál více mladých profesionálů, nabízí vybavení jako ochranku, bazén na střeše, kavárnu a prádelnu, takže si obyvatelé této budovy mohou užívat sociálního života v blízkosti své práce.

Myslíme si, že demografie obyvatel je jednou z předností Filipín, kdy by populace této země měla i nadále růst, což je dáno i tím, že se nic nemění v sociální politice vlády a situace v zemi by se po implementaci reforem měla dále zlepšovat. Věřím, že Duterte se nadále bude vydávat směrem, který je nejlepší pro obyvatele země. Z dlouhodobého hlediska jsem optimista, pokud jde o status země jako dobré destinace pro zahraniční invertory.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz