Cena zlata letos výrazně neporoste

19.03.2014 | David Kufa | Investování

Na finanční trhy se postupně vrací důvěra a tak vývoj ceny zlata odráží současný stav. Už se hromadně neočekává totální kolaps finančního systému. Evropské státy se snaží bojovat s nadměrným zadlužením svých rozpočtů, kola minimálně americké ekonomiky už se zase solidně otáčejí a americká centrální banka (Fed) začala omezovat svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku. Tento krok Fedu snižuje obavy z rozpoutání vysoké inflace, která často bývá jedním z hlavních argumentů pro nákup zlata. Z toho důvodu letos neočekávám návrat na cenové úrovně z konce roku 2012, ale spíše oscilaci okolo současných cen.

zlato__zlat__cihly.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Loňský prudký pokles ceny zlata by mohl mít jeden pozitivní efekt. Řada investorů by si mohla uvědomit, že zlato je komodita jako každá jiná. Držba zlata nepřináší žádný výnos jako jsou například dividenda u akcií či kupónové platby u dluhopisů. Růst ceny zlata je způsoben především poptávkou ze strany investorů, kteří se k němu hromadně uchylují především v časech zvýšené ekonomické nejistoty. Jedná se o typické krizové aktivum. Jakmile období nejistoty pomine a dřívější rizika jsou buď vyřešena nebo odsunuta stranou, začnou se investoři zlata hromadně zbavovat a opět přesouvat svou pozornost na tradiční investiční nástroje (akcie, dluhopisy či na ně zaměřené investiční fondy). Spíše než o zajištění rizika jde tedy o spekulaci na budoucí růst ceny této komodity.

Tradiční investiční nástroje, kromě toho, že nesou konkrétní výnos, jsou v porovnání se zlatem také spojeny s výrazně nižšími náklady na úschovu a správu.

 

David Kufa

Analytik

Conseq Investment Management

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz