Chcete u žádosti o hypotéku uplatit příjem z budoucího pronájmu? Víme, která banka Vám započítá největší částku

Porovnali jsme nabídku 9 bank poskytujících hypotéku určenou speciálně za účelem investic do rezidenčních nemovitostí za účelem pronájmu a zjistili pro Vás to, který z těchto finančních domů Vám do příjmů započítá největší část budoucího pronájmu.
02B60038.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Pokud chcete rozšířit Vaše příjmy o ten z pronájmu, je pro Vás jistě dobrou zprávou to, že k získání hypotéky na pronájem nemovitosti Vám může pomoci i nájem, které budete inkasovat v době po získání hypotéky. Toto umožňují všechny banky nabízející hypotéku určenou k pronájmu s tím, že se samozřejmě liší částka, kterou Vám jednotlivé banky započítají do příjmů.

Z bank, které mají tuto část pevně danou, Vám do příjmů nejvíce započítají Česká spořitelna a Sberbank, kdy obě shodně akceptují 60 % budoucího příjmu z pronájmu. 4 z porovnávaných bank určují maximální akceptovatelnou výši příjmu z budoucího pronájmu na základě individuálního posouzení, viz níže.

 

Část budoucího příjmu z pronájmu, kterou jednotlivé banky započítávají do celkových příjmů žadatele o hypotéku

Banka

Akceptace budoucího pronájmu

Česká spořitelna

60%

Expobank

50%

Hypoteční banka

50%

Hypoteční banka

indivuduálně

Komerční banka

indivuduálně

Raiffeisenbank

indivuduálně

Sberbank

60%

Unicredit Bank

indivuduálně

Wüstenrot hypoteční banka

50%

 

Co budete potřebovat k prokázání budoucího příjmu z pronájmu?

Standardně se neobejdete bez nájemní smlouvy či budoucí nájemní smlouvy, ve které bude výše příjmu z pronájmu uvedena. Některé banky rovněž požadují výpis z katastru nemovitostí, výjimečně se setkáte i s požadavkem na fotodokumentaci. Reálnost dokládaného příjmu z pronájmu ověřuje smluvní znalec banky, který určí, jestli částka uvedená v nájemní smlouvě/budoucí nájemní smlouvě odpovídá tržním podmínkám (následně banka může pro interní potřeby tuto částku ponížit).

 

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Všechny hypotéky na investice do nemovitostí určeným k pronájmu jsou úvěry, u nichž je nutné prokazovat příjmy. Vzhledem k tomu, že samotný příjem z budoucího pronájmu nebude pro získání hypotéky dostatečný, je třeba u žádosti o úvěr přiznat další příjmy, mezi které patří např.

  • příjem ze zaměstnání
  • příjem z podnikání
  • příjem z již existujícího pronájmu
  • invalidní důchod
  • výsluhové renty
  • rodičovský příspěvek

U jednotlivých bank se samozřejmě liší možnosti akceptace výše uvedených příjmů i požadavky na dokumenty, jež tyto příjmy prokazují. Při výběru hypotéky na pronájem se tedy nedoporučujeme řídit pouze tím, jakou část příjmu z budoucího pronájmu Vám započítá do celkových příjmů, ale také tím, jaké další příjmy dané banky akceptují (na příjem z budoucího pronájmu nahlížejte jako na doplňkový příjem).

Pokud Vás zaujala možnost získání hypotéky na pronájem nemovitosti se započítáním budoucího pronájmu do bonity, neváhejte a kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení Vašeho případu.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce