Co mají společného správný finanční plán a BMW řady 7

Stejně jako v automobilovém průmyslu, i ve financích existují mezi jednotlivými hráči obrovské rozdíly. Pojďme se podívat na to, jak by tedy měl vypadat špičkový finanční plán a co má tento plán společného se špičkovým vozem, jakým BMW řady 7 bezpochyby je

02H56447.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

 

1. Kvalitní materiály

Proč si vlastně lidé kupují auta podobná právě BMW 7?Jedním z důvodů je touha po komfortu, který tento vůz nabízí. K dosažení maximálního požitku z jízdy je zapotřebí kvalitního materiálu. V luxusních vozech tak nenajdete žádné laciné plasty, levné náhražky či imitace. Každá viditelná i skrytá součást vozu je sestavena z nejlepšího dostupného materiálu.

A stejně je tomu i ve financích. Pokud pro vás není současná finanční situace dostatečně pohodlná, jednoduše vyměňte současné řešení vašich financí za lepší, resp. to nejlepší dostupné. Požadujte pouze ta nejvýhodnější spoření (bezpečné spoření s vysokou úrokovou sazbou a bez zbytečných poplatků), investice (ty s největším potenciálem výnosů a nejnižším rizikem poklesů), pojištění (ta s nízkými platbami pojistného, kvalitním krytím rizik a plněním při pojistných událostech).

 

BMW 7

BMW 7

zdroj: www.bmw.cz

 

2. Kvalitní zpracování

Kvalitní materiál ovšem není sám o sobě zárukou nadstandardu. Pokud by vše nebylo na správném místě při použití správného množství materiálu, mohl by výrobce luxusních vozů postihnout stejný osud jako pejska a kočičku vařící dort. I ti přece vařili z kvalitních ingrediencí, pouze kvalita samotného procesu vaření silně pokulhávala. Výsledek? Ten přece znáte. Pokud ne, můžete si doplnit vědomosti v níže přiloženém videu.

 

 

Přesně tak, správný poměr jednotlivých „ingrediencí“ a postup je důležitý i ve finančním plánování. Pouze správné rozložení peněz na „krátké“ (spořicí účty, konzervativní investice) a „dlouhé“ (dynamické investice), ochrana vašich příjmů a majetku (životní a neživotní pojištění) vám zajistí, že finančním plánováním dosáhnete vytouženého výsledku.

3. Vysoká míra bezpečí a spolehlivost

Od luxusních vozů se očekává vysoká míra spolehlivosti a bezpečí. Kdo by chtěl se svým vozem trávit více času v autoservisu než na silnici? Je to právě spolehlivost, která je pro německé automobily typická, a díky které vozy původem z Německa slaví úspěchy i v době, kdy se automobilkám všeobecně moc nedaří.

Kromě toho, že nás vždy doveze do cílové stanice očekáváme od luxusních vozů to, že nás tam dovezou v bezpečí. Ke kvalitním materiálům a kvalitnímu zpracování je tedy zapotřebí přidat pořádnou dávku prvků, které nás ochrání před okolními vlivy (autonehoda, řádění přírodních živlů).

Samotná bezpečnost posádky vozidla je přitom opravdu věda. Čínské automobilce Briliance se možná podaří celkem dobře okopírovat vzhled BMW, v crash testech však její vozy stále propadají, viz video na Youtube (pro ty z vás, kteří mluví jinými jazyky než angličtinou: posádka vozu nemá šanci na přežití).

 

 

 

I v případě financí bychom neměli bezpečnost podceňovat. Rizika, která mohou ohrozit to, že náš finanční plán nesplní naše očekávání, jsou stejně nebezpečná jako ta, se kterými se potkáme na silnicích. Jde například o pracovní neschopnost (riziko snížení příjmu), trvalou invaliditu (riziko dlouhodobého a výrazného snížení příjmu), pracovní neschopnost (riziko dlouhodobého a výrazného snížení příjmu) či dokonce smrt (výrazný a trvalý výpadek příjmů, který postihne pozůstalé). I v případě luxusních automobilů nemusíte vždy vyváznout bez újmy, co se finančního plánu týče, tady můžete být nekompromisní. Ano, finanční plán lze sestavit tak, že vás do cíle dostane za naprosto všech okolností.

4. Nízká spotřeba

Luxusní vozy si pořizujeme také, protože se chceme odlišit od masy. Takové BMW nám opravdu zvedne statut. Ovšem i majitelé luxusních vozů jsou jen lidé, i oni se tedy ohlíží na náklady na provoz automobilu. I v případě luxusních vozů tedy platí, že čím nižší spotřeba, tím lépe. A je to právě BMW 7, které v rámci skupiny luxusních automobilů vykazuje nejnižší spotřebu.

Co se finančních produktů týče, jejich nákladovost jsme řešili již v prvním bodě (kvalitní materiály). Vedle toho jsou tu však ještě investice na pořízení takového kvalitního finančního plánu. V této kategorii se již luxusní automobily a výhodné řešení osobních financí liší jako noc a den. Zatímco u luxusních automobilů platí, že nám vyšší cena zajišťuje vyšší statut a je tedy možná lepší se na pořizovací cenu vozu moc neohlížet, v případě správného finančního plánu platí, že čím levnější, tím lepší. Vůbec nejlepším řešením je pak finanční plán, který vám nezávislý finanční konzultant zpracuje zdarma.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí. Požádejte o bezplatné a nezávazné sestavení vašeho osobního finančního kliknutím zde

 

A ještě možná jedna maličkost, kterou mají luxusní vozy a správný finanční plán společného. V případě automobilu určitě považujete za standard testovací jízdu (čím delší, tím lepší), stejně tedy přistupujte při pořizování finančního plánu. Své finance řešte pouze s finančním konzultantem, který vám bezplatně sestaví nezávazný návrh vašeho osobního finančního plánu. Správný finanční konzultant vám nenavrhne uzavření finančního plánu ihned při první konzultaci, ale nejdříve během druhé konzultace po důkladném vyhodnocení vaší současné finanční situace a v případě, že tento finanční plán bez výjimek splňuje vaše představy.

Chcete vědět, jak může vypadat vaše finanční situace v budoucnosti (např. jestli a kdy si budete moci koupit třeba BMW 7)? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře uvedeného na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné sestavení vašeho osobního finančního plánu.

 

Autor: Petr Rozkošný

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz