Co nás učí hypotéka?

Mladí lidé mají několik možností, jak řešit svoji bytovou situaci. Mohou žít stále v podnájmu, bydlet i v dospělém věku u rodičů nebo si pořídit vlastní bydlení. Třetí varianta je ve většině případů nejlepším řešením, i když to znamená dlouhodobé splácení hypotéky.
02F11399.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Někteří lidé nemají rádi dluhy. Nechtějí být na nikom závislí a milují svobodu. Pokud něco chtějí, tak si na to nejdříve našetří. Tento postup však nelze u pořízení vlastního bydlení aplikovat. Dlouhodobě šetřit na pořízení vlastního bytu nebo domu není rozhodně rozumné, hypoteční úvěr je v tomto případě správnou volbou. Podívejme se na šest důvodů, proč není potřeba se hypotéky bát.

1) Jsme zodpovědnější

Rodiny splácející hypoteční úvěr se chovají finančně zodpovědně. Nutnost mít každý měsíc dostatečnou finanční částku k úhradě splátky hypotéky v řadě případech zabrání nepromyšlenému nakupování. Teprve nutnost splácení hypotéky donutí některé páry si vytvořit finanční rezervu pro nečekané výdaje.

2) Máme finance pod kontrolou

Splácení hypotečního úvěru neznamená, že rodina nemůže jet na dovolenou nebo musí minimalizovat výdaje na zábavu. Některé rodiny mají díky lepšímu finančnímu hospodaření během splácení hypotéky i dostatek financí na zábavu. Základním předpokladem je, že pořizovaná nemovitosti i parametry hypotéky odpovídají příjmovým možnostem rodiny. Rodiny splácející hypotéku mnohem promyšleněji nakupují.

3) Lépe zvládáme pracovní problémy

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který pomáhá i k lepším pracovním výkonům. Zaměstnanci splácející hypotéku si více váží práce, jsou orientováni na výsledek, aby díky lepšímu finančnímu ohodnocení se měla rodina lépe. Problémy na pracovišti je méně odrazují než zaměstnance žijící v podnájmu, kteří nemají žádné splátky. Život v podnájmu je svobodný, někdy však také důvodem, proč je možné před pracovními problémy snadno utíkat stěhováním.

4) Více plánujeme

Rodina splácející hypotéku, která chce mít i dostatek financí na koníčky, musí velmi důkladně plánovat rodinné finance. Rodiny mající své výdaje pod kontrolou, které neutrácí za hlouposti, jsou na tom finančně lépe než rodiny bez hypotéky, ale bez finančních plánů. Finanční plánování se stává při splácení hypotéky důležitým samozřejmým pomocníkem.

5) Myslíme na budoucnost

Pořízení vlastního bydlení je dobrým finančním krokem. Čím dříve se vlastní bydlení pořídí, tím dříve se získává finanční náskok. Při životu v podnájmu je nutné platit nejenom skutečné výdaje spojené s bydlením, ale i nájemné pronajímateli. Z dlouhodobého hlediska je život ve vlastním finančně výhodnější. Kvalitní nemovitosti se navíc v čase zhodnocují a jsou odolné vůči inflaci. Pouze ve vlastním bydlení si navíc můžeme dělat libovolné úpravy, které se nám libí. Ve vlastním bytě nebo domě si nejvíce odpočineme, pocit osobního vlastnictví je velmi příjemný a rozhodně stojí za splácení hypotéky.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

6) Platíme méně na daních

Splácení hypotečního úvěru přináší daňovou úsporu. Od základu daně je možné odečíst zaplacené úroky z hypotéky během roku. Daňový odpočet může činit maximálně až 300 tisíc Kč. V případě, že jsou účastníky smlouvy o hypotečním úvěru oba partneři, tak může daňový odpočet využít jeden z nich nebo oba rovným dílem. Daňovou úsporu za dobu splácení hypotéky je vhodné zakalkulovat do celkových nákladů na hypotéku. Daňový odpočet snižuje v konečném důsledku náklady na hypotéku o desetitisíce korun.

  • Jestliže je během roku zaplaceno na úrocích z úvěru např. 40 000 Kč, tak daňová úspora činí 6 000 Kč (40 000 Kč x 15 %).

Uplatnění daňového odpočtu je velmi jednoduché. Banky zasílají svým klientům začátkem nového roku potvrzení o zaplacených úrocích z úvěru na bydlení. Zaměstnanci doručí toto potvrzení své mzdové účetní za příslušný rok do 15. února. Z důvodu uplatnění daňového odpočtu vznikne zaměstnancům nárok na vratku daně, neboť během roku zaplatili více na zálohách na dani z příjmu, než je jejich vypočtená roční daňová povinnost. Uvedenou vratku obdrží ve výplatě po provedení ročního zúčtování zaměstnavatelem. OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) musí za každý rok podat daňové přiznání. V daňovém přiznání potom uplatní daňový odpočet a přílohou k daňovému přiznání je právě potvrzení od banky. V prvním roce uplatňování daňového odpočtu je potřeba doručit i kopii smlouvy o úvěru na financování bytových potřeb.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce