Co přinesl Vašim financím 25. týden

Letem světem 25. týdnem. Co se událo zajímavého? Co hrozí Vašim financím, nebo naopak, na co se můžete těšit? Redakce vybrala nejzajímavější události uběhlého týdne. Je toho málo, sledujte naše zpravodajství.

img_251.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

[19. červen] Od neděle 19. června 2011 mají uživatelé k dispozici nový Portál datových schránek. Stránky www.mojedatovaschranka.cz nově nabízí komplexní informace a služby Informačního systému datových schránek (ISDS). Dle vyjádření ministerstva vnitra bylo vládním cílem vytvořit takové místo, kde občané naleznou seznam autorizovaných inteligentních formulářů a z něhož bude možné přes datovou schránku jejich jednoduché odeslání úřadům.

[20. červen] Všichni turisté, kteří si před zahraniční dovolenou uzavřou cestovní pojištění Allianz, se mohou těšit na dvě novinky, které pro cestovatele před letní sezónou tato pojišťovna připravila. Tou první je automatické a bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných událostí, které brání klientovi vrátit se domů a druhou 50% sleva pro mladé cestovatele do 26 let, kteří si sjednají smlouvu on-line přes Allianz Direct.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich finančních možností kliknutím zde

 

zdravotní reforma
První část reformy zdravotnictví prošla poslaneckou sněmovnou. Návrh zákona o veřejném zdravotním pojištění nyní putuje do Senátu. Nová úprava přinese například jednotný poplatek za recept, regulační poplatek za hospitalizaci ve výši 100 korun na den, a také možnost spoluúčasti pacienta na takzvané nadstandardní péči.

[20. červen] Z průzkumu společnosti SANEP vyplynulo zajímavé zjištění. Pro více jak šestinu obyvatel České republiky je přijatelnější nechat si vytrhnout bolavý zub, než zaplatit 400 korun za amalgámovou plombu. Případné hrazení čtyřsetkorunového poplatku za zhotovení amalgámové plomby by pro nadpoloviční většinu Čechů znamenalo znatelnou finanční zátěž.

[21. červen] Od tohoto dne snížila ČSOB úrokové sazby u hypoték. Úroková sazba s využitím akčních nabídek pro hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti při fixaci 3 roky činí 3,89 %. Až do 1. července zůstává také v platnosti akční nabídka na mimořádnou splátku zdarma.

[22. červen] Zatímco školáci si na svá vysvědčení musí ještě počkat, společnosti poskytující finanční poradenství jej již obdržely. Podle testů, které připravil web Poradci-sobě.cz ve spolupráci se serverem Měšec.cz, udělala nejlepší dojem společnost Broker Consulting. Proto si odnáší vysvědčení s jedničkou. Více >>

[23. červen] Společnosti MasterCard a Citibank jako první v České republice představují platební karty obsahující bezkontaktní technologii MasterCard PayPass. Konkrétně bude MasterCard PayPass zabudován v Shell MasterCard kreditní kartě, kterou již nyní vydává Citibank. Při nákupu již zákazníci nemusejí hledat hotovost, dávat kartu pokladní, protahovat ji čtečkou ani zadávat PIN, jak tomu bylo doposud. Kreditní kartu Shell MasterCard od Citibank stačí jednoduše přiblížit ke čtečce, která je schopna si data přečíst na bezdotykové bázi.

[23. červen] Bankovní rada ČNB na svém čtvrtečním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,75 %, diskontní sazba na 0,25 % a lombardní sazba na 1,75 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů bankovní rady, dva členové hlasovali pro zvýšení sazeb o 0,25 procentního bodu.

[24. červen] Lidé, kteří pobírají starobní důchod a nadále vykonávají výdělečnou činnost, mohou požádat o úpravu (zvýšení) procentní výměry řádného starobního důchodu. Umožňuje to právní úprava a nově se tato možnost vztahuje i na poživatele předčasného starobního důchodu, kteří již dosáhli důchodový věk.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz