Co přinesl Vašim financím 29. týden

Letem světem 29. týdnem. Co se událo zajímavého? Co hrozí Vašim financím, nebo naopak, jaké Vás čekají příležitosti? Redakce vybrala nejzajímavější události uběhlého týdne. Je vám toho málo, sledujte naše zpravodajství.

img_253.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

[18. červenec] Přes 936 tisíc Čechů mělo v roce 2010 příjem pod hranicí chudoby

Příjmy pod hranicí životního minima mělo v roce 2009 odhadem 136,9 tisíc domácností, což je asi 3,3 % z celkového počtu domácností.  Příjmovou chudobou bylo v ČR ohroženo celkem 936,4 tisíc osob, tedy asi 9 % všech osob. Vyplynulo to z šetření Životní podmínky 2010 Českého statistického úřadu. Čtěte také V ČR je nejméně chudých v EU, spočítali němečtí statistici nebo Jsou Češi připraveni na důchod?

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich finančních možností kliknutím zde

 

[18. červenec] Finanční gramotnost seniorů: z úspor by vyžili déle než čtvrt roku

Zatímco mladší generace si evidenci rodinných financí nevede, čeští senioři mají rádi v oblasti peněz až pedantický pořádek. Téměř 60 % z nich si každý měsíc sestavuje rodinný rozpočet a tzv. „obálkuje“ výdaje, více než polovina dokonce ví o každém pohybu na účtu. Vyplývá to z průzkumu Poštovní spořitelny zaměřeného na finanční zvyklosti a gramotnost seniorů.

Fortuna
Fortuna spustila svou číselnou loterii Fortuna Loto, s kterou chce konkurovat Sazce a její tradiční Sportce. Losování, které je stejně jako u Sportky na týdenní bázi, bude vysílat televize Nova.

 

[20. červenec] Daňovému systému nerozumí 70 % Čechů

Daňovému systému nerozumí sedm z deseti občanů, z toho mu rozhodně nerozumí 29 % a 41 %  spíše nerozumí. Naopak jen asi pětina (21 %) populace daňový systém podle vlastního vyjádření chápe, z toho 2 % jej chápe rozhodně a 19 % spíše. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

 

[20. červenec] Česká pojišťovna odhalila za 1. pololetí pojistné podvody za 150 milionů Kč

Za prvních šest měsíců letošního roku odhalila Česká pojišťovna 271 případů pojistných podvodů za 150 milionů korun. Celkově však prošetřila tisíce pojistných událostí s přívlastkem podezřelá. Specialisté České pojišťovny každoročně odhalí více než polovinu všech podvodů, ke kterým dochází na českém pojistném trhu. Čtěte také Pojistné podvody jsou v kurzu nebo Pojistné podvody nadále skokově rostou

 

[20. červenec] Cestovní kanceláře si účtují nezákonné storno poplatky zájezdů

Cestovní kancelář může požadovat odstupné, tzv. storno poplatek, v případě, že zákazník od sjednané cestovní smlouvy před zahájením zájezdu odstoupí. Z průzkumu spotřebitelského časopisu dTest však vyplývá, že cestovní kanceláře při stanovování jejich výše nerespektují zákon a v mnohých případech požadují poplatky nepřiměřeně vysoké. Čtěte také Nepříjemnosti na cestách: dovolená pod kontrolou

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich finančních možností kliknutím zde

 

[21. červenec] Příspěvek na penzijní připojištění je nejžádanější benefit pro zaměstnance

Příspěvek na penzijní připojištění nabízí více než 20 % českých firem a využívají ho dvě třetiny jejich zaměstnanců. Obliba tohoto benefitu i průměrná výše příspěvku zaměstnavatele nyní vedle stále populárních stravenek vzrůstá.

 

[21. červenec] Čím více času řidiči za volantem tráví, tím spíše uvažují o alternativním pohonu

Více než čtvrtina českých řidičů (28 %) uvažuje o pořízení automobilu s alternativním pohonem. Nejčastěji přemýšlí o přechodu na LPG (71 %), o hybridní pohon, stejně jako o elektromotor, projevuje zájem pouze čtvrtina z těch, co uvažují o alternativním pohonu. Vyplynulo to z průzkumu GE Money Auto.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz