Co přinesl Vašim financím 33. týden

Letem světem 33. týdnem. Co se v týdnu událo zajímavého? Co hrozí vašim financím, či naopak, jaké se nabízejí příležitosti? Redakce vybrala nejzajímavější události uběhlého týdne. Chcete vědět více, sledujte naše zpravodajství.

img_255.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777



Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

[15. srpen] Mzdy v nepodnikatelské sféře reálně klesají již čtvrté období po sobě

Zatímco průměrná mzda v podnikatelské sféře vzrostla proti stejnému období předchozího roku nominálně o 3,0 % (reálně o 1,3 %) a dosáhla úrovně 23 266 Kč, v nepodnikatelské sféře průměrný plat poklesl nominálně o 1,7 % (reálně o 3,3 %) na 22 608 Kč. Jedná se tak o třetí, resp. čtvrté po sobě jdoucí čtvrtletí, kdy došlo k meziročnímu nominálnímu, resp. reálnému snížení platu. Průměrná mzda v podnikatelské sféře svojí úrovní převýšila plat ve veřejných službách a správě, a to o 658 Kč.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich finančních možností kliknutím zde

 

[16. srpen] Firmy s více vlastníky bankrotují častěji

Firmy vlastněné jediným majitelem jsou méně ohroženy bankrotem než společnosti s více vlastníky. Z celkového počtu zbankrotovaných akciových společností v období od roku 1992 do poloviny roku 2011 mělo 15 % v době bankrotu jednoho vlastníka a zbývající část, tj. 85 %, připadla na akciové společnosti s více než jedním vlastníkem. Vyplývá to z nejnovější analýzy společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

smartphone, mobil
Fio banka uvádí na trh bankovní aplikaci speciálně vyvinutou pro telefony s operačním systémem Android. Vedle majitelů iPhonu tak oslovuje další skupinu uživatelů, kteří chtějí mít neustálou kontrolu nad svým účtem.

[16. srpen] Finanční rekordy: Nejčastější ověřování zůstatku

346x si v jediném měsíci ověřil jeden z klientů ČSOB zůstatek na svém účtu. V průměru tedy 11x denně. „Můžeme se jen domýšlet, co k tomu dotyčného vedlo, ale nejvíce pravděpodobnou možností je, že očekával příjem platby, která mu byla slibována,“ říká Jana Opršalová, manažerka segmentu Platební komfort ČSOB.

[17. srpen] Minimální mzda se od počátku příštího roku zvýší minimálně o 400 korun

Na úterním jednání tripartity (zástupci zaměstnavatelů, odborových svazů a vlády) se účastníci dohodli na navýšení minimální mzdy od 1. ledna příštího roku, na konkrétní částe se však neshodli. Zatímco odbory požadovaly navýšení na 9 200 korun, vládní představa je výrazně střízlivější, konkrétně 8 400 nebo 8 500 korun.

[17. srpen] AirBank zveřejnila informace a náhledy svého internetového bankovnictví

Nová Air Bank svůj start plánuje na přelomu září a října, kdy má otevírat první pobočky. A že to nebude jen tak ledajaká banka nasvědčují nejen prohlášení jejich představitelů, ale také informace, které jsou postupně zveřejňovány na jejím webu. Aktuálně banka zveřejnila náhledy svého internetového bankovnictví včetně bližších informací k němu.

[18. srpen] Nových hypoték ubylo, větší zájem je o tříletá fixační období

Úrokové sazby podle Hypoindexu v červenci stagnovaly. Přesto byl patrný pokles pětiletých fixací a naopak růst tříletých fixačních období. Úrokové sazby tříletých fixací na úrovni 4,26 % jsou o 9 bazických bodů dražší než úrokové sazby u pětiletých fixačních období (4,17 %).

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich finančních možností kliknutím zde

 

[18. srpen] Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje ratingovou agenturu Standard & Poor's

Dle deníku The New York Times údajně americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje ratingovou agenturu Standard & Poor's, zda správně ohodnotila hypoteční dluhopisy v letech před finanční krizí. V médiích se spekuluje, zda se jedná o odplatu americké vlády za snížení ratingu Spojeným státům. Dle informací deníku The New York Times však vyšetřování začalo ještě před avizovaným snížením. Přesto je bezprecedentní snížení ratingu trnem v očích amerických politiků, a tak lze předpokládat, že na vyšetřovací komisi bude vyvíjen výrazný politický tlak.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz