Hledáte investiční příležitosti? A co třeba voda?

I v bohatých západoevropských zemích je voda dražší než benzín. Domácnosti v jižních státech USA platí za vodu i 6. více, než domácnosti ze severských států. V rozvíjejících se zemích nemají přístup k nezávadné vodě stovky milion lidí. Všechny tyto příklady naznačují, že investice do firem zabývajících se čištěním a distribucí vody mohou mít skvělý potenciál.
02E77061.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Investiční příležitost napříč regiony

V rozvíjejících se zemích od Karibiku přes Egypt až po Indonésii se mluví o zlepšení přístupu k nezávadné vodě, který v těchto zemích postrádají stovky milionů obyvatel. Růst populace v méně rozvinutých koutech světa přitom dále zvyšuje tlak na současnou infrastrukturu i samotné zdroje, kdy si jednotlivé země čím dál více cenní přístupu k vodě. Určitě Vás tedy nepřekvapí, že právě voda je častým důvodem k ozbrojeným konfliktům, ke kterým jen v roce 2015 došlo v těchto zemích:

  • Irán
  • Sýrie
  • Saudská Arábie
  • Kolumbie
  • Somálsko
  • Jemen

Od roku 2010 došlo ve světě k více než 100 konfliktům, kdy byla středem zájmu právě voda.

Nedostatečný přístup k nezávadné vodě je investiční příležitostí pro západní společnosti, které disponují technologiemi k odstranění škodlivin z vody (málokoho překvapí, že prim v tomto směru hrají společnosti z USA, Francie a Izraele).

A naopak, v rozvinutých zemích, kde byla velká část infrastruktury sloužící k distribuci vody vybudována před 60 – 80 lety, jsou čím dál akutnější investice do modernizace. Jen infrastruktura na distribuci vody v USA si během příštích 20 let vyžádá investice ve výši cca 380 miliard USD. I na Západě je aktuální téma hospodárnosti s nakládáním vody. K nedostatku vody dochází v několika státech USA (Kalifornie, Texas, Ohio), Francii i Velké Británii. A není to ani rok, co bylo omezení spotřeby vody tématem i v České republice.

Voda je potřeba za každého „počasí“

Investicím do vodního hospodářství se sice daří lépe v době, kdy ekonomika roste (velká část investic je financována z veřejných zdrojů, jejichž výše je zčásti závislá na aktuální ekonomické situaci), jedná se však zároveň o komoditu, která musí být dodávána bez ohledu na fázi ekonomického cyklu. Navíc, jedná se zpravidla o dlouhodobé projekty plánové několik let předem (tj. vazba na ekonomický růst není příliš vysoká).

70 % spotřeby vody připadá na zemědělství, které rovněž není příliš závislé na ekonomice. Toto odvětví  a jeho nakládání s vodou jsou samozřejmě oblíbenými tématy nejen mezi podnikateli (firmami vyvíjejícími technologie na čištění vody, šlechtěním odrůd méně náročných na vodu či hnojiva, která méně znečišťují vodní zdroje), ale také mezi investory.

 

Pozn. tento článek má pouze informační charakter, nejedná se o investiční doporučení. V případě, že máte zájem o investiční poradenství, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz