Hypotéka a životní pojištění – již mezi nimi není tak pevné pouto

Životní pojištění u hypotéky standardně nevyžaduje žádná z námi zkoumaných bank, najdou se však výjimečné situace, kdy banka sjednání tohoto produktu může vyžadovat. O jaké situace se jedná, to se dozvíte na níže uvedených řádcích…
77006495.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Sjednání životního pojištění k hypotéce a vinkulaci plnění ve prospěch banky (tj. pokud dojde k pojistné události, peníze z pojištění budou vyplaceny bance), v tuto chvíli vyžadují:

  • Unicredit Bank v případě, že žadatel o hypotéku přesáhne během splatnosti úvěru hranici 67 let věku
  • Hypoteční banka vždy u 100% hypotéky
  • ČSOB vždy u 100% hypotéky
  • Wüstenrot hypoteční banka v případě, že žadatel o hypotéku přesáhne během splatnosti úvěru hranici 71 let věku
  • Equa bank u hypoték na částku vyšší jak 5 000 000 Kč

Z výše uvedeného přehledu je zřejmé, že neexistuje paušálně situace, u které byste si museli zřídit životní pojištění. Například, 100% hypotéku bez povinnosti sjednat životní pojištění můžete získat u všech bank s výjimkou ČSOB a Hypoteční banky. I pokud žádáte o částku vyšší jak 5 000 000 Kč, většina bank Vám tuto částku půjčí bez povinnosti sjednání životního pojištění.

Pokud si tedy životní pojištění s vinkulací ve prospěch banky nechcete sjednávat a banka, u které žádáte o hypotéku, jej po Vás požaduje, začněte zjišťovat Vaše možnosti získání hypotéky u jiných bankovních institucí?

Sjednat nebo nesjednat?

Samozřejmě se nabízí otázka, proč si vlastně životní pojištění k hypotéce nesjednat. Velmi často za sjednání životního pojištění získáte slevu na úrokové sazbě hypotéky, výše platby na pojistném v tomto případě není příliš vysoká (standardně se jedná o úvěrové pojištění zaměřená na specifická rizika).

Pokud žádáte o hypotéku s tím, že nemáte žádnou finanční rezervu pro případ ztráty zaměstnání, nemoci apod., je vhodné sjednání pojištění zvážit (nejlépe i spočítat). V případě, že navíc nemáte žádné jiné pojištění, je vhodné se k příležitosti čerpání tak velkého úvěru, jakým hypotéka je, zajištěním rizik zabývat.

Na druhou stranu, pokud jste skvěle zabezpečeni jiným pojištěním (na odpovídající částky při pokrytí odpovídajících rizik) s tím, že navíc máte i volné finanční prostředky určené pro vykrytí období pracovní neschopnosti či nezaměstnanosti, není nutné si úvěrové životní pojištění sjednávat.

V případě, že máte v úmyslu požádat o hypotéku a nevíte, jaké jsou pro Vás přínosy úvěrového životního pojištění, či byste chtěli znát možnosti zajištění ve Vašem konkrétním případě, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce