Hypotéka je závazek, ale i šance

Mnozí mladí lidé stojí před rozhodnutím, zdali si pořídit vlastní bydlení a zadlužit se na dlouhou dobu, nebo bydlet raději v nájmu a být svobodnější. Mnohdy je pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku výhodnější nejenom v dlouhodobém horizontu, ale i v krátkodobém.
03A42980.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Splácení hypotéky má velký vliv na finanční hospodaření rodiny. S důkladným finančním plánováním lze však mít dostatek finančním prostředků na zábavu i během splácení hypotéky. V řadě případů je finanční situace mladých lidí splácejících hypotéku lepší než jejich kamarádu žijících v nájmu. Hypotéka je sice dlouhodobým závazkem, ale posiluje pocit zodpovědnosti. Při finančních problémech se dá vlastní nemovitost vždy prodat a koupit levnější. Cena kvalitní nemovitosti navíc v čase stoupá rychleji než inflace.

 

Plníme si své sny

Mnoho lidí se nikde jinde necítí tak dobře jako ve vlastním bydlení. Pocit vlastnictví je pro řadu lidí velmi důležitý a přispívá k psychické pohodě. Koupit si vysněnou nemovitost za vlastní úspory je téměř nemožné, proto se většina domácností pořizující vlastní byt či dům bez hypotéky neobejde. Hypotéky však není potřeba se bát. Situace na úvěrovém trhu je stále velmi příznivá. Pokud vybraná nemovitost odpovídá finančním možnostem rodiny a jsou zvoleny optimální parametry hypotéky, potom vždy zůstává v rodinném rozpočtu dostatečná finanční rezerva. Výběr hypotéky však není dobré podcenit, konzultace s odborným poradcem může přinést značné finanční úspory.

 

Větší šance na vyšší mzdu

Zaměstnanci splácející hypotéku jsou velmi zodpovědní a své práci si cení. Nutnost úhrady pravidelné měsíční splátky tak často bývá hnacím pracovním motorem, což se pozitivně odrazuje na růstu pracovní kariéry a vyšší měsíční mzdě. Během splácení se tak může rodinná finanční situace výrazně zlepšit. Bydlení ve vysněném vlastním bytu nebo domu tak může být tím nejvýznamnějším pracovním motivačním faktorem. Nejvýkonnější zaměstnanci nebo podnikatelé jsou ti nejlépe motivováni. Nejvýznamnějšími pracovními motivačními stimuly jsou přitom pocit pracovní seberealizace a finance. Zaměstnanci bydlící v nájmu nejsou pod takovým finančním tlakem, mohou se i snadněji stěhovat za novou prací, což však může být i příčinou snadného útěku před pracovními problémy a častějšího střídání zaměstnání.

 

Úspěšné rodinné hospodaření

Někteří mladí lidé se nevěnují finančnímu plánování a chtějí žít právě teď a nemyslet na budoucnost, nemají tedy své finanční výdaje pod kontrolou a mnohdy utrácí za hlouposti. Při splácení hypotéky je však finanční plánování samozřejmostí. Někteří mladí lidé si teprve při uzavření hypotečního úvěru udělají ve svých financích pořádek a začnou si řídit své finance, zejména optimalizují své výdaje a začnou o každé výdajové položce přemýšlet. Objevené výdajové rezervy následně často výrazně sníží měsíční splátku hypotéku. S promyšleným a důsledným finančním plánování je dopad splácení hypotéky na každodenní život domácnosti menší, než se na první pohled zdá.

 

Daňová úspora

Zaplacené úroky z hypotéky, kterou je řešena vlastní bytová situace dle § 15 zákona o dani z příjmu, snižují daňový základ. Každá tisícikoruna daňového odpočtu přitom přináší úsporu na dani z příjmu fyzických osob ve výši 150 Kč. Od základu daně za rok 2017 bude možné snížit zaplacené úroky z úvěru až o částku 300 000 Kč. Nižší daňovou povinnost z důvodu splácení hypotéky je rovněž potřeba zakalkulovat do celkových nákladů na hypotéku, které jsou díky tomu nižší.
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce