Hypotéka Komerční banky, jaká je?

Uvažujete o hypotéce?  To jste zcela jistě zaregistrovali i nabídku hypoték Komerční banky, jednoho z nejvýznamnějších hráčů na českém hypotečním trhu. Jaké jsou vlastně výhody hypoték této banky, jsou tyto úvěry vhodné i pro vás? To se dozvíte v následujícím příspěvku.

77006495.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Nabídka hypoték Komerční banky je docela pestrá, aktuálně tato banka nabízí tyto hypotéky určené k financování vlastního bydlení s prokazováním příjmů:


Základní dělení hypoték Komerční banky

 

Komerční banka rozlišuje hypotéky do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti a hypotéky nad 85 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Hypotéky do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti jsou přitom levnější než hypotéky nad 85 % zástavní hodnoty nemovitosti. To je dáno zejména tím, že budete-li v Komerční bance žádat o hypotéku do 85 %  zástavní hodnoty nemovitosti, je tato hypotéka pro banku méně rizikovější než hypotéka nad 85 % zástavní hodnoty nemovitosti. Komerční banka je přitom ve výjimečných případech schopna vám poskytnout hypotéku až na 120 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Ať již požádáte o kteroukoliv hypotéku Komerční banky, bude po vás tato banka vyžadovat zřízení běžného účtu, ze kterého bude tato hypotéka splácena. K dispozici jsou vám přitom všechny standardní tarify běžných účtů za standardních podmínek. Při troše smlouvání vám ovšem může Komerční banka odpustit poplatek za vedení běžného účtu až po dobu jednoho roku.

U všech hypoték máte samozřejmě možnost sjednání úvěrového pojištění, které vás chrání před nepříznivými životními situacemi (smrt, invalidita, dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání)

 

Základní hypotéky Komerční banky

 

Mezi základní hypotéky patří v případě Komerční banky hypotéky Klasik a Plus, přičemž hypotéka Klasik je poskytována do 85 % výše zástavní hodnoty nemovitosti a hypotéka Plus až na 120 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Minimální výše hypotéky je v obou případech 200 000 Kč, maximální výše hypotéky je u obou těchto hypoték omezena pouze cenou zastavované nemovitosti a vaší schopností splácet hypotéku.

Co se splatnosti týče, jsou vám hypotéky Klasik a Plus k dispozici při splatnosti 5 – 30 let.

Mezi poplatky spojené s těmito hypotékami patří poplatek za schválení hypotéky, který činí 2 900 Kč bez ohledu na výši hypotéky. Poplatek za vedení úvěrového účtu pak u obou základních hypoték Komerční banky činí 150 Kč měsíčně.

 

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančních poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

Speciální hypotéky Komerční banky  a jejich doplňkové služby

 

Kromě klasických hypoték Klasik a Plus nabízí Komerční banka i řadu speciálních hypoték s nadstandardními službami. Mezi tyto hypotéky patří Flexibilní hypotéka, Hypotéka 2v1 a Hypotéka Dopředu Dozadu.

Všechny tyto hypotéky jsou vám přitom k dispozici jak v rámci hypoték do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti, tak v rámci hypoték nad 85 % zástavní hodnoty nemovitosti

 

Flexibilní hypotéka Komerční banky

 

Komerční banka hypotéka
Možnost odkladu splátek coby jedna z hlavních výhod

Největší výhodou Flexibilní hypotéky Komerční banky je možnost odkladu splátek ihned na začátku úvěrového vztahu, a to až o 12 měsíců. Během doby trvání úvěrového vztahu (během splácení hypotéky) pak můžete rovněž požádat o odklad splátky hypoték na dobu 1-3 měsíců. Další významnou výhodou této hypotéky je možnost snížení splátky hypotéky až o 50 % splátky sjednané v úvěrové smlouvě. Další nadstandardní službou Flexibilní hypotéky Komerční banky je pak také možnost mimořádné splátky bez sankcí až do výše 20 % nesplacené částky úvěru.

Stejně jako u standardních hypoték Komerční banky, Klasik a Plus, i Flexibilní hypotéka vám k dispozici se splatností 5 – 30 let, co se fixace úrokové sazby týče, máte k dispozici fixace od 3 do 10 let a pak také fixaci na 15 let.

Cenou za tyto nadstandardní služby je v případě Flexibilní hypotéky zvýšený poplatek za vedení úvěrového účtu, ten činí 250 Kč (navýšení o 100 Kč oproti poplatku u standardních hypoték). Poplatek za schválení hypotečního úvěru zůstává v případě Flexibilní hypotéky Komerční banky stejný, tzn. pevně stanovených 2 900 Kč a to bez rozdílu výše úvěru.

 

Hypotéka 2v1

 

Pod názvem Hypotéka 2v1 se nachází kombinace standardního hypotečního úvěru, u kterého budete v případě jeho čerpání bance prokazovat účelovost (za co jste tyto peníze utratili), a neúčelové části, kterou můžete využít dle libosti. Součet obou těchto částí přitom může činit až 120 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Tato hypotéka je určena těm z vás, kteří by si půjčili peníze nejen na pořízení samotné nemovitosti, ale také na např. na její vybavení (nábytek, elektronika apod.), nebo na cokoliv jiného.

Největší výhodou této hypotéky je pak to, že obě části této hypotéky (účelová i neúčelová) jsou úročeny stejnou úrokovou sazbou, tzn. oproti neúčelovým spotřebitelským úvěrům je neúčelová část této hypotéky úročena výrazně nižší úrokovou sazbou. Zvažujete-li o vybavení nově kupované či rekonstruované nemovitosti pomocí spotřebitelského úvěru či kreditní karty, určitě od svého záměru upusťte a využijte možnosti koupit si tyto věci pomocí úvěru s výrazně nižší úrokovou sazbou.

Neúčelová část hypotéky Hypotéka 2v1 může přitom činit až 20 % z celkového objemu hypotéky, a to až 400 000 Kč.

Neúčelová část hypotéky Hypotéka 2v1 přitom není zatížena žádnými poplatky navíc, i v případě této hypotéky činí poplatek za zpracování hypotéky 2 900 Kč bez ohledu na výši hypotéky, poplatek za vedení úvěrového účtu vás pak přijde na standardních 150 Kč měsíčně.

Hypotéka 2v1 je vám pak k dispozici od 250 000 Kč do 120 % zástavní hodnoty nemovitosti, kdy je maximální výše této hypotéky závislá pouze na ceně zastavované nemovitosti a vaší schopnosti hypotéku splácet. Splatnost této hypotéky činí standardních 5-30 let, i fixace úrokové sazby jsou stejné jako u standardní hypotéky.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančních poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

 

Hypotéka Dopředu Dozadu

 

Hypotéku Dopředu dozadu konzultujte s odborníkem

Hypotéka Dopředu Dozadu je výjimečná v tom, že si s její pomocí můžete nechat garantovat úrokovou sazbu hypotéky až na 6 měsíců předem s možností dalšího prodloužení až na celkových 9 měsíců. Garanci úrokové sazby si přitom můžete sjednat bez nutnosti podání žádosti o hypotéku. Jednoduše požádáte o garanci úrokové sazby na 6 měsíců s tím, že jakmile najdete vhodnou nemovitost, požádáte o hypotéku s garantovanou úrokovou sazbou, bez ohledu na aktuální výši úrokových sazeb. Tato hypotéka přijde vhod zejména v době rostoucích úrokových sazeb.

Stejně tak můžete pomocí této hypotéky získat zpět prostředky investované do bydlení, které jste použili až 12 měsíců předem. To v praxi znamená, že pokud jste např. před 6 měsíci rekonstruovali koupelnu za 40 000 Kč, nyní můžete tyto prostředky v rámci Hypotéky Dopředu Dozadu získat zpět a využít je dle vaší libosti (bez prokazování účelu)

Co se základních vlastností této hypotéky týče, jsou vám k dispozici splatnosti 5 – 30 let, standardní fixace úrokových sazeb. To vše při poplatku za schválení úvěru ve výši 2 900 Kč bez ohledu na výši hypotéky a poplatku 150 Kč za vedení úvěrového účtu. Cena za garanci úrokové sazby na 6 měsíců předem je 11 000 Kč, tuto hypotéku se tedy vyplatí čerpat opravdu pouze v případě předpokladu výrazně rostoucích úrokových sazeb. Čerpání této hypotéky pak raději zkonzultujte s nezávislým hypotečním specialistou, který vám vypočítá, kolik činí rozdíl mezi splátkami hypotéky s garantovanou úrokovou sazbou a splátky hypotéky při zvýšené úrokové sazbě (pokud by do doby než požádáte o hypotéku došlo ke zvýšení úrokových sazeb).

 

Závěr

 

Komerční banka v rámci své nabídky hypoték vsází zejména na snížené poplatky, ať již se jedná o snížený poplatek za schválení úvěru či poplatek za odhad ceny nemovitosti. Obrovskou konkurenční výhodou je rovněž možnost čerpat hypotéku až na 120 % zástavní hodnoty nemovitosti, v tomto případě vám tedy odpadají starosti o to, na jakou cenu vaši nemovitost znalec odhadne. V případě Flexibilní hypotéky a Hypotéky 2v1 nabízí Komerční banka nadstandardní služby za velmi přijatelnou cenu, výhodnost čerpání Hypotéky Dopředu Dozadu je však s ohledem na poplatek 11 000 Kč za garanci úrokové sazby vhodné předem zkonzultovat, nejlépe s nezávislým odborníkem.

 

Autor: Petr Rozkošný
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce