Hypotéka na koupi a rekonstrukci bytu – co potřebujete k jejímu získání?

Dnes Vám povíme, jaké dokumenty budete potřebovat k tomu, abyste získali hypotéku na byt a jeho následnou rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že tento typ hypotéky je mírně komplikovanější, než „obyčejná“ hypotéka na koupi, doporučujeme číst následující řádky pozorně.

02F80410.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

V tomto článku je řeč o klasické hypotéce s prokazováním příjmů, kdy po Vás každá banka bude vyžadovat doložení příjmů a to prostřednictvím (podle toho, jaký typ práce Vás živí)

  • potvrzení od zaměstnavatele
  • daňového přiznání
  • výměrem od okresní správy sociálního zabezpečení (např. invalidní důchod, starobní důchod, rodičovský příspěvek)

Banky samozřejmě bude zajímat i to, jaká je výše Vaši současných závazků, kdy si tyto informace sama získá v Bankovním registru klientských informací (CBCB).

Účel – koupě bytu

Zde po Vás banka bude vyžadovat dokument, na základě kterého má nemovitost po zaplacení kupní ceny přejít do Vašeho vlastnictví (např. kupní smlouva).

Další dokumenty se vztahují k jednotlivým účelům hypotéky, tj. koupě zvlášť a rekonstrukce zvlášť.

Účel – rekonstrukce

Zde po Vás banka bude vyžadovat položkový rozpočet stavebních prací s tím, že pokud rozsah stavebních prací natolik rozsáhlí, že jej pro něj nutné získat ohlášku stavebních prací či stavební povolení, je bance nutné doložit i tyto dokumenty.

Pokud jde o položkový rozpočet prací, ten si můžete sestavit sami (pokud budete rekonstruovat svépomocí), případně Vám jej sestaví stavební firma, jež Vám tyto stavební práce bude dodávat. V případě, že si rozpočet budete zhotovovat sami, stačí v obyčejné tabulce doložit náklady na jednotlivý stavební materiál (ceny můžete čerpat z internetu) s tím, že vlastní práci ocenit nelze (nemůžete sami sobě naúčtovat práci za to, že si rekonstruujete nemovitost).

Dokumenty už máme všechny, co teď?

Poté, co budete mít k dispozici výše uvedené dokumenty a podáte žádost o hypoteční úvěr, můžete banku požádat o zhotovení odhadu ceny nemovitosti smluvním znalcem dané banky. Zhotovení odhadu trvá zhruba 1 týden.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Podmínkou získání peněz z hypotéky je u všech bank pojištění nemovitosti, kterou dáváte do zástavy, kdy si toto pojištění můžete uzavřít až v době, kdy je Vám hypotéka schválena (peníze ale dostanete až poté, co bance doložíte potvrzení o sjednání pojištění nemovitosti a vinkulaci pojistného plnění ve prospěch banky).

Nyní již nic nebrání tomu, aby Vám banka uvolnila první peníze na koupi nemovitosti a následnou rekonstrukci s tím, že na stavbu bude průběžně docházet znalce banky, aby kontroloval průběh stavebních prací (smluvní znalec banky bude pravidelně odhadovat aktuální cenu nemovitosti, která je důležitá proto, aby Vám banka mohla poskytovat další a další peníze z hypotéky, tj. nezískáte všechny peníze na stavební práce předem).

Po celou dobu čerpání hypotéky splácíte pouze dlužné úroky (splátka je tedy nižší) s tím, že jakmile stavební práce dokončíte (což musí potvrdit i smluvní znalec banky), začínáte splácet i dlužnou částku hypotéky.

Zaujala Vás možnost získání hypotéky na koupi bytu a jeho následnou rekonstrukci? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře umístěného na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností. Rádi Vám poradíme!

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce