Hypotéka na pronájem – kde a s jakými podmínkami Vám ji poskytnou?

Posvítili jsme si na možnosti získání hypotéky na pronájem nemovitosti v roce 2016. Omezení jsme našli v maximální výši hypotéky i splatnosti. Dobrou zprávou pro Vás určitě bude, že i hypotéku na pronájem můžete získat na celou kupní cenu nemovitosti (tj. LTV 100 %).
78468922.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Pro níže uvedené podmínky platí, že žadatel o hypotéku prokazuje bance své příjmy a že zároveň žádá o tzv. úvěr na tzv. rezidenční nemovitost, tj. bytový dům, rodinný dům či bytovou jednotku.

Hypotéku na pronájem na celou zástavní hodnotu nemovitosti poskytuje Unicredit bank, která nemá u svých hypoték standardně určenou maximální výši úvěru, ta se totiž odvíjí od schopnosti žadatele splácet hypotéku (resp. od výše jeho příjmů a výdajů). Maximální doba splatnosti takové hypotéky činí 15 let, což je jedna z nejkratších maximálních splatností, viz tabulka níže

Přehled podmínek poskytnutí hypotéky na pronájem u jednotlivých bank

 

Banka

Max. LTV

Max. výše úvěru

Max. splatnost

Hypoteční banka

85%

dle příjmů

25 let

ČSOB

85%

dle příjmů

25 let

Česká spořitelna

70%

dle příjmů

30 let

Komerční banka

85%

20 000 000 Kč

30 let

mBank

neposkytuje

Unicredit bank

100%

dle příjmů

15 let

Expobank

80%

12 500 000 Kč

30 let

Sberbank

90%

25 000 000 Kč

30 let

GE Money Bank

neposkytuje

Wüstenrot hypoteční banka

70%

15 000 000 Kč

15 000 000 Kč

Equa bank

neposkytuje

Pozn. Omezení u Wüstenrot hypoteční banky platí pro 1 osobu /  ekonomický subjekt.

Jak řešit omezení maximálního LTV?

V případě, že potřebujete hypotéku na pronájem ve výši např. 90 % ceny nemovitosti (tj. LTV 90 %) je pro Vás řešením buď požádat o hypotéku u Unicredit bank, případně dát bance do zástavy další nemovitost. LTV se v tomto případě bude počítat s ceny všech zastavovaných nemovitostí, kdy se velmi snadno lze dostat pod LTV 70 %  (díky čemuž se Vám zpřístupní nabídky všech bank, který hypotéku na pronájem poskytují).

Co v tomto případě zůstává neměnné, je určení maximální výše hypotéky (absolutně či dle výše příjmů) a splatnost. U splatnosti platí podmínka, že žadatel o hypotéku by měl být po celou dobu splatnosti v produktivním věku (tématu maximální věku žadatele o hypotéku jsme se věnovali v tomto článku).

Jaké dokumenty je třeba bance doložit?

Jak již bylo uvedeno, výše uvedené podmínky platí pro případ, že žadatel o hypotéku předkládá bance své příjmy, Toto probíhá, v závislosti na typu příjmu, následujícím způsobem:

  • formulářem potvrzeným od zaměstnavatele (platí pro zaměstnance)
  • daňovým přiznáním, kdy banky akceptují příjem z podnikání i pronájmu (akceptovat lze přitom i příjem z pronájmu, který bude žadateli o hypotéku na pronájem plynout v budoucnosti)
  • nájemní smlouvy, budoucí nájemní smlouvy či smlouvy o budoucí smlouvě nájemní (viz výše, platí v případě, že žadatel bude chtít započítat příjem z pronájmu, který mu bude plynout po koupi dané nemovitosti)
  • potvrzením příslušného úřadu (např. přiznání částečného invalidního důchodu, přiznání rodičovského příspěvku apod.)

 

V případě, že máte v úmyslu požádat o hypotéku na pronájem nemovitosti, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení Vašich možností.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce