Hypotéka na rodinný dům bez vlastních peněz – získáte ji téměř všude

Hypotéku na celou cenu nemovitosti (tzv. 100% hypotéku) má dnes ve své nabídce většina bank. To, jestli a kde tento úvěr získáte, však závisí na tom, do jaké míry splňujete základní požadavky bank na žadatele o tento úvěr. O jaké podmínky se jedná a jak je banky zjišťují, se dozvíte níže.

78633984.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Jaké jsou podmínky pro získání 100% hypotéky na rodinný dům?

Nejdříve se spolu pojďme podívat na to, jaké jsou základní podmínky pro získání 100% hypotéky. Pokud o některé z nich pochybujete, místo do banky se raději vydejte k nezávislému hypotečnímu konzultantovi, který vám vybere banky, které je ve vašem případě vhodné navštívit.

3 věci, které prověřuje každá banka:

1) Příjmy

Každá banka si, před tím než vám poskytne 100% hypotéku, zjišťuje, jestli máte dostatečné příjmy na to, abyste tuto hypotéku mohli bez problémů splácet.

2) Úvěrová historie

Další informací, po které pátrají všechny banky, je vaše úvěrová historie, tj. to jak jste spláceli své úvěry v minulosti.

3) Nemovitost

V poslední řadě je to vhodná nemovitost. To, kolik peněz vám banka půjčí, se odvíjí od toho, jakou hodnotu má vaše nemovitost podle odhadce banky. Ve výjimečných případech může znalec banky říct, že vaše nemovitost má nižší hodnotu než je ta, za kterou nemovitost kupuje (to v praxi znamená to, že kupujete předraženou nemovitost), banka vám pak půjčí pouze tolik, kolik určí smluvní znalec banky.

Které banky nabízí 100% hypotéku na rodinný dům?

Hypotéku na rodinný dům bez vlastních prostředků získáte ve většině bank poskytujících hypotéky v ČR. V níže uvedené tabulce najdete informace o tom, na jakou část ceny nemovitosti vám jednotlivé banky půjčí.

Pozn. pokud je v tabulce uvedeno např. 90, znamená to, že vám banka poskytne úvěr na 90 % hodnoty nemovitosti, tj. při koupi rodinného domu v hodnotě 1 000 000 Kč vám tato banka půjčí 900 000 Kč, ze svého pak musíte doplatit 100 000 Kč.

Na jakou část z ceny nemovitosti poskytují jednotlivé banky hypotéky

Banka

Max. výše hypotéky v %

Česká spořitelna

100/85*

ČSOB

100

Hypoteční banka

100

Komerční banka

100

Raiffeisenbank

100

Wüstenrot hypoteční banka

100

Unicredit Bank

100

mBank

80

Sberbank

100

Equa bank

100/90**

LBBW Bank

90

Co po vás banky budou vyžadovat?

Před chvílí jste se dozvěděli o tom, jaké 3 oblasti prověřují všechny banky. Nyní se dozvíte, jakým způsobem banky tyto informace zjišťují a co všechno budou potřebovat k tomu, aby vám poskytly hypotéku.

Jaké doklady banky potřebují k prověření základních požadavků na žadatele o hypotéku:

Příjmy

  • potvrzení zaměstnavatele o výši vaší výplaty (pokud jste zaměstnanec),
  • daňové přiznání (pokud jste podnikatel),
  • rozhodnutí státní instituce o přiznání určitého příjmu (např. alimenty, rodičovský příspěvek, invalidní důchod apod.).

Úvěrová historie

  • výpis z bankovního registru klientských informací (banky si zajišťují sami),
  • výpis z registru SOLUS (nepožadují všechny banky. V případě potřeby si banka tento výpis zajistí sama),
  • výpis z nebankovního registru klientských informací (nepožadují všechny banky. V případě potřeby si banky tento výpis zajistí sama).

Nemovitost

  • výpis z katastru nemovitostí (banky si většinou zajišťují sami),
  • odhad ceny nemovitosti (banky většinou určí odhadce sami poté, co uhradíte poplatek za zhotovení tohoto odhadu).

Další dokumenty, které banky vyžadují

  • dokument prokazující, jak budou použity peníze z hypotéky (tj. kupní smlouva, rozhodnutí soudu o vypořádání SJM v rámci rozvodového řízení, rozpočet prací na výstavbu, smlouva se stavební firmou apod.),
  • pojištění nemovitosti (vyžadují všechny banky. Samotnou hypotéku vám banka schválí i bez tohoto pojištění. Peníze ze schválené hypotéky však získáte až v době, kdy bance předložíte smlouvu o pojištění nemovitosti).

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

100% hypotéka je rizikem pro vás i banku, raději se poraďte s odborníkem

U tohoto typu úvěru podstupuje banka riziko, že přijde o část svých peněz v případě, že ji přestanete hypotéku splácet a ona vám tak dům zabaví (při následném prodeji nemovitosti nemusí banka získat tolik, kolik vám půjčila). Pro vás je pak tato hypotéka rizikovější v případě, že o ni žádáte proto, že nemáte žádné vlastní úspory, tj. jakýkoliv výpadek příjmu pro vás může znamenat problémy se splácením (pokud úspory máte, ale jen je nechcete použít, jsou rizika spojená s touto hypotékou nižší). V souvislosti s tímto se vyplatí, když se před samotným podáním žádosti o hypotéku poradíte s nezávislým hypotečním konzultantem, který vám doporučí vhodné nastavení hypotéky a vypočítá, jestli se vám vyplatí vzít si s hypotékou i další produkty (např. úvěrové pojištění, pojištění domácnosti apod.)

Posouzení vašich možností vám rádi zdarma zpracujeme i my. Stačí, když nás budete kontaktovat prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

 

*Česká spořitelna poskytuje hypotéku na 100 % nemovitosti pouze svým současným klientům

**Equa bank poskytuje hypotéku na 100 % nemovitosti pouze lidem z vybraných profesí (lékaři, advokáti apod.)

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce