Hypotéka na vypořádání SJM po rozvodu – účelovost dokládáte 2 dokumenty

Hypotéku na vypořádání společného jmění manželů získáte ve všech hypotečních bankách. K prokázání účelu, pro jaký si hypotéku berete, Vám pak postačí 2 dokumenty.
rozvod.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Tím prvním dokumentem je buď dohoda o vypořádání společného jmění manželů s úředně ověřenými podpisy (v případě, že se s druhým z manželů domluvíte „po dobrém“), nebo pravomocné rozhodnutí soudu o vypořádání SJM (pravomocným se rozhodnutí soudu stává po uplynutí lhůty na odvolání).

Druhým dokumentem je pravomocný rozsudek soudu o rozvodu manželství.

Samozřejmě, že o tuto hypotéku žádá pouze ten z manželů, který má povinnost vyplatit druhého z manželů a kterému zároveň zůstane nemovitost ve vlastnictví.

Nyní se pojďme podívat, jak vypadá celý proces žádosti, schválení a vyplacení peněz z hypotéky na vypořádání SJM v praxi.

Praktický příklad

Pan Novák a paní Nováková se dohodli na rozvodu svého manželství, stejně jako na způsobu vypořádání společného jmění manželů, kdy nemovitost, kterou manželé nabyli v době trvání manželství, zůstane panu Novákovi, který má povinnost vyplatit paní Novákovou částkou 1 000 000 Kč. Cena nemovitosti, jež zůstane ve vlastnictví pana Nováka, činí 2 000 000 Kč. Vzhledem k tomu, že pan Novák nemá žádné volné prostředky, které by chtěl použít na vyplacení paní Novákové, požádá o hypotéku v celé výši, tj. 1 000 000 Kč.

Poté, co manželství manželů Novákových rozvede i soud a kdy se rozhodnutí soudu stane pravomocným, požádá pan Novák o hypotéku na výplatu podílu paní Novákové na nemovitosti. Bance pan Novák předloží rozhodnutí soudu a dohodu o vypořádání SJM s úředně ověřenými podpisy.

Vzhledem k tomu, že pan Novák žádá o hypotéku s prokazováním příjmů, předloží bance potvrzení od svého zaměstnavatele s vyčíslením příjmu za uplynulých 12 měsíců. Vzhledem k tomu, že rozvodem manželství vznikla panu Novákovi povinnost platit výživné na své 2 děti v celkové částce 9 000 Kč měsíčně, započítá banka panu Novákovi tyto částky do celkových výdajů (pozn. vyplácené výživné nezapočítávají do výdajů všechny banky).

Po schválení žádosti o hypotéku vloží pan Novák na katastr nemovitostí návrh na vklad zástavního práva a následně si zřídí pojištění nemovitosti s vinkulací ve prospěch banky (toto vyžadují všechny banky v ČR). Následně je možné, aby banka vyplatila částku 1 000 000 Kč na účet paní Novákové, který pan Novák uvedl v žádosti o hypotéku.

 

vítěz testu finančních poradců
Vybírejte hypotéku s vítězem testu finančních poradců. Požádejte ještě dnes o bezplané a nezávazné porovnání hypoték kliknutím zde

 

Závěr

Hypotéku na vypořádání manželů nabízí standardně všechny hypoteční banky v České republice. Pokud má tedy žadatel o hypotéku dostatečnou bonitu (rozdíl mezi příjmy a výdaji) a čistý výpis z bankovního registru klientských informací, případně i registru SOLUS (tento registr však neprověřují všechny banky), nic nebrání tomu, aby hypotéku s tímto účelem získal.

Pokud aktuálně řešíte, jak vyplatíte druhého z manželů po rozvodu, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašeho případu, rádi Vám poradíme!

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce