Hypoteční úvěr pouze na jednoho manžela - jak ji získat?

Potřebujete získat hypotéku tak, aby o ni spolu s Vámi nemusel žádat druhý z manželů? Víme jak na to – rychle a levně. Více informací se dočtete na následujících řádcích.
03A43075.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

K hypotéce Vám pomůže notářský zápis

K tomu, aby o hypotéku mohl požádat pouze jeden z manželů je třeba notářským zápisem zúžit společné jmění manželů (to vzniká automaticky po sňatku), ze kterého bude vyplývat, že nemovitost bude majetkem pouze toho z manželů, který bude žádat o hypoteční úvěr.

Takto „vybavený“ manžel ještě musí splňovat podmínku bonity, kdy banka zkoumá výši jeho příjmů i výši jeho závazků, včetně životního minima dětí (pokud nějaké jsou) a druhého z manželů.

Druhý z manželů nemusí o hypotéku žádat ani jako spolužadatel, ani jako přidružená osoba (tj. tento člověk na úvěrové smlouvě vůbec nefiguruje).

 

Praktický příklad

Pan a paní Novákovi chtějí požádat o hypotéku. Bohužel, paní Nováková měla historicky vážné problémy se splácením svých závazků (má několik negativních zápisů v bankovním registru) a je tak tedy zřejmé, že banka by hypotéku manželům neposkytla. Novákovi se tedy rozhodli, že nemovitost bude v rámci zúženého SJM ve výlučném vlastnictví pana Nováka, který má bankovní registry čisté. Pan Novák tedy bance předloží notářský zápis o zúžení SJM a přehled svých příjmů. Banka posoudila příjmy pana Nováka jako dostatečné a hypotéku mu tedy poskytne.

Zúžené SJM i jako dočasné řešení

To, že má nemovitost ve svém výlučném vlastnictví pouze jeden z manželů, může být přechodná záležitost. V době konce fixace úrokové sazby hypotéky lze notářským zápisem vložit nemovitost do SJM s tím, že o novou hypotéku na refinancování již budou žádat oba manželé, kteří rovněž budou (oba dva) majiteli nemovitosti. Takto lze postupovat v době, kdy již neexistuje překážka, proč by banka neměla hypotéku poskytnout oběma manželům (např. záznamy v bankovních registrech jsou uchovávány 4 roky od konce splatnosti úvěru, u kterého měl žadatel problémy se splácením, po uplynutí této lhůty jsou bankovní registry „čisté“).

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Nemá manžel žádající o hypotéku dostatečné příjmy? Mohou pomoc příbuzní

Ano, zejména s ohledem na životní minima druhého manžela a dětí jsou na žadatele o hypotéku kladeny vysoké nároky na příjmy, které někdy bohužel není možné splnit. V tomto případě mohou žadateli pomoc příbuzní, kteří s ním požádají o hypotéku. Těmito příbuznými mohou být rodiče, zaopatřené děti i jakýkoliv další člen blízkého či vzdáleného příbuzenstva.

Samozřejmě je nutné, aby tento příbuzný měl prokazatelné příjmy a pomohl tak navýšit bonitu žadatelů o úvěr. Ovšem pozor, pokud je onen příbuzný v manželském svazku, musí s ním o hypotéku požádat i druhý z manželů (např. tchán, tchýně), případně může být i tento úvěrový svazek řešen v rámci zúženého společného jmění manželů.

Zaujala Vás možnost získat hypotéku do výlučného vlastnictví? Kontaktujte nás s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci, rádi Vám poradíme a řekneme, jaké jsou možnosti hypotéky ve Vašem konkrétním případu.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce