Hypotéka pro členy profesních komor v podání Hypoteční banky

Advokáti, exekutoři, notáři, lékaři, stomatologové, lékárníci, architekti, auditoři, daňoví poradci, ti všichni mohou u Hypoteční banky prokazovat své příjmy „alternativním“ způsobem. Jaké jsou výhody tohoto procesu, to si povíme v našem dnešním příspěvku.

02I21392.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Členové jednotlivých profesních komor, tak jak jsme je vyjmenovali výše, patří velmi často mezi zástupce osob samostatně výdělečně činných, které optimalizují své daňové přiznání. Nízký základ daně je přitom u podnikatelů velmi často důvodem k zamítnutí žádosti o hypotéku. To však neplatí v případě alternativního způsobu prokazování příjmů, který členům vybraných profesních komor umožňuje získat hypotéku i s nízkým základem daně.

U všech těchto profesí se totiž předpokládá, že je daňový základ skutečně výsledkem daňové optimalizace a nikoli problémy s generováním výnosů a vysokými náklady. Zároveň existuje premisa, že si zástupci těchto profesí dokážou zajistit práci (výnosy) než jiné profese.

Jak je tedy počítán příjem zástupců vybraných profesních komor?

Není to ovšem tak, že by zástupci vybraných profesních komor získali standardní hypotéku i bez prokazování příjmů, jen jej prokazují jinak. Konkrétně se jedná o proces, kdy sice zástupci těchto profesních komor předkládají 2 daňová přiznání (pro možnost výpočtu příjmu alternativním způsobem je nutné splnit podmínku doby podnikání min. 24 měsíců) a výpisy z běžného účtu za posledních 6 měsíců.

Pro banku akceptovatelným příjmem je pak částka rovnající se 60 % součtu kreditních položek na předložených výpisech z běžného účtu. Maximální výše takto vypočítaného příjmu pak činí 100 000 Kč měsíčně.

Pozn. kreditní položky z výpisů na běžných účtech jsou očištěny o vklady v hotovosti, převody z vlastního účtu klienta a nepravidelné jednorázové příjmy (např. připsané úroky).

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Prokazování příjmů alternativním způsobem má samozřejmě i své nevýhody. Tou první z nich je minimální výše úvěru stanovená na hranici 500 000 Kč (místo standardních 300 000 Kč). S ohledem na současné ceny nemovitostí se však jedná o omezení, které postihne opravdu velmi malou část žadatelů. Druhým omezením je pak maximální výše hypotéky, vyjádřená poměrem výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti (tzv. LTV), kdy žadatel prokazující své příjmy alternativním způsobem získá úvěr na max. 85 % hodnoty nemovitosti.

Praktický příklad

Pan Červený, povoláním daňový poradce, by si rád koupil nemovitost v hodnotě 2 000 000 Kč. Svůj záměr by chtěl přitom financovat částkou 500 000 Kč z vlastních zdrojů a částkou 1,5 milionu z hypotéky. Pan Červený provozuje svou podnikatelskou činnost již 3 roky, splňuje časovou podmínku a může se tak vydat s žádostí o hypotéku do Hypoteční banky. S sebou si samozřejmě bere i dvě daňová přiznání a výpisy z běžného účtu za posledních 6 měsíců s kreditními položkami v celkové částce 600 000 Kč, kdy 20 000 Kč tvoří připsané úroky. Částka, ze které budou panovi Červenému vypočítány příjmy, je tedy 580 000 Kč, po očištění pak jeho příjmy činí 58 000 Kč měsíčně (580 000*0,6/6).

Kde lze hypotéku s alternativním prokazováním příjmů získat?

Hypotéku s alternativním prokazováním příjmů získáte na všech pobočkách a poradenských místech Hypoteční banky a jejích partnerských společností, stejně jako u významných centrálních partnerů. Tím je i společnost Broker Consulting, a.s., provozovatel tohoto portálu. Pokud tedy máte zájem o bližší informace k možnosti alternativního prokazování příjmů, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce.

 

Autor: Petr Rozkošný
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce