I nejméně výkonný fond investující na akciových trzích západní Evropy vykázal letos kladnou výkonnost

Když už na tomto webu píšeme o nejméně výkonných akciových podílových fondech, často „vzduchem létají“ záporné výkonnosti s poklesy hodnot investic o 10 % a více. Dnes tomu tak nebude, protože i nejméně výkonný akciový podílový fond se zaměřením na akciové trhy západoevropských zemí letos skončil v kladných číslech.
graf.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Evropa porazila Ameriku

Akciové podílové fondy investující na trzích západní Evropy vykázaly v období od 1. 1. 2015 do 5. 7. 2015 průměrnou výkonnost 12,54 % a nechaly za sebou s odstupem skupinu podílových fondů investujících v USA (průměrná výkonnost 3,62 %) či rozvíjejících se zemí Asie (průměrná výkonnost 4,46 %). Jediným, kdo fondům investujícím na západoevropských akciových trzích šlapal na paty, byly podílové fondy investující na japonských akciových trzích (průměrná výkonnost 18,43 %).

Nejvýkonnější fond zhodnotil prostředky svých investorů o 16,52 %

Nejvýkonnějším akciovým podílovým fondem se zaměřením na trhy západní Evropy byl ING European Equity s výkonností 16,52 %, za kterým následoval Tepleton Euroland (15,84 %) a Parvest Equity Europe Value Classic (15,78 %).

5 nejvýkonnějších akciových podílových fondů investujících na akciových trzích západní Evropy

 

Výkonnost (%)

Podílový fond

Investiční společnost

16,52

ING (L) Invest European E Equity

ING IM

15,84

Templeton Euroland

Franklin Templeton

15,79

Parvest Equity Europe Classic

BNP Paribas AM

15,59

HSBC GIF European Equity

HSBC Global AM

15,30

ING (L) Invest Europe High Dividend

ING IM

 

3. nejméně výkonný fond vykázal růst hodnoty podílového listu o více jak 5 %!

Nejhůře se naopak vedlo podílovému fondu Franklin Mutual Europe, který ve sledovaném období zhodnotil prostředky svých podílníků o 1,53 % (tj. i nejméně výkonný fond vykázal kladné zhodnocení). Další fondy již vydělávaly vždy více jak 5 %, což je výkonnost, která s ohledem na dlouhodobý ekonomický vývoj v západní Evropě „neurazí“ (vždyť Francii, Itálii a Španělsku se jen s obtížemi daří generovat alespoň nějaký hospodářský růst, Řecko již několik let přežívá na pomoci od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu, vážnými problémy hrozil ekonomický vývoj ve Slovinsku).

V portfoliích fondů najdete převážně Velkou Británii a Německo

Tajemstvím úspěchu akciových podílových fondů se zaměřením na vyspělé trhy Evropy je, že velkou část prostředků svých klientů investují v Německu a Velké Británii, tj. dvou ekonomikách, jež doposud vykazovaly dobrou ekonomickou kondici. V menší míře jsou zastoupeny země jako Francie, Španělsko a Itálie. Řecko chybí úplně a to i ve skupině fondů zaměřené na trhy jihovýchodní Evropy (která je samostatnou skupinou fondů, tj. nepatří do skupiny fondů investujících v západní Evropě).

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz