Invalidní důchod 3. stupně – kde Vám pomůže k hypotéce?

Banky řadí invalidní důchod 3. stupně do kolonky „ostatní příjmy“ a existují různá omezení v započítávání tohoto příjmu. Dnes jsme pro Vás připravili přehled toho, za jakých podmínek jednotlivé banky invalidní důchod 3. stupně započítávají do bonity žadatele o hypotéku.
kalkula_ka__po__t_n_.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Z 10 porovnávaných bank neakceptují tento typ příjmu Komerční banka a Unicredit bank, v Hypoteční bance, České spořitelně, Raiffeisenbank a Sberbank pak mají jasnou představu o tom, jakou část invalidního důchodu 3. stupně započítají žadateli o hypotéku do celkové bonity. Zbytek bank posuzuje tento typ příjmu individuálně, viz tabulka níže.

 

Podmínky započítání invalidního důchodu 3. stupně do příjmů žadatele o hypotéku


Banka

Omezení akceptace

Hypoteční banka

max. 50 % celkových příjmů

Komerční banka

neakceptuje

Česká spořitelna

max. 50 % celkových příjmů

mBank

individuální posouzení

Unicredit bank

neakceptuje

Raiffeisenbank

max. 30 % celkových příjmů

Sberbank

max. 30 % celkových příjmů

GE Money Bank

individuální posouzení

Wüstenrot hypoteční banka

individuální posouzení

Equa bank

individuální posouzení

 

Omezení u Hypoteční banky, České spořitelny, Raiiffeisenbank a Sberbank má charakter maximálního možného podílu celkových příjmů žadatele o hypotéku, který může být tvořen invalidním důchodem 3. stupně. V praxi to znamená, že hypotéku nelze získat v případě, že o ni žádá pouze příjemce tohoto typu invalidního důchodu. Spolu s tímto žadatelem tak musí o hypotéku žádat osoba s dostatečným příjmem (aby bylo možné započítat co největší část invalidního důchodu 3. stupně).

v mBank, GE Money Bank, Wüstenrot hypoteční bance a Equa bank posuzují příjem z invalidního důchodu 3. stupně individuálně, nicméně ani zde nelze a priori počítat s tím, že by hypotéka byla poskytnuta v případě, že o ni žádá pouze žadatel s tímto typem příjmu.

V případě, že pobíráte invalidní důchod 3. stupně a chcete požádat o hypotéku, je vhodné žádost podat s další osobou. Nemusí se přitom nutně jednat o partnera/partnerku, o hypotéku mohou požádat žadatelé s až ze 2 domácností, tj. může se jednat o Vaše rodiče, zaopatřené děti či osoby, s nimiž nejste v žádném příbuzenském vztahu. Banky u těchto osob budou vyžadovat:

  • doložení výše příjmu (ideální je, aby příjem pocházel ze zaměstnání, podnikání či pronájmu. Jiné alternativní příjmy, jako jsou diety řidičů z povolání, odměny pěstounům, výživné apod. často také patří do kolonky „ostatní příjmy“)
  • odpovídající věk (zpravidla platí, že hypotéka by měla být splacena do 75 let věku žadatele s hlavním příjmem, kterým v tomto případě bude tento „druhý“ žadatel)
  • odpovídající úvěrovou historii, tj. aby tento žadatel splácel v minulosti své závazky řádně a včas
S Vaším záměrem Vám rádi pomůžeme. Stačí, když nás kontaktujete prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce