Jak a kdy pojistit Vaše dítě

Od chvíle, kdy vaše děťátko spatří světlo světa, se snažíte o něj pečovat a chránit ho před nástrahami dnešní doby. Chcete pro něj to nejlepší. Už v porodnici vás zavalí miliony různých dárků a nabídek s cílem udělat reklamu svému produktu. Nemusí vždy jít o nabídky špatně, jen některá je lepší než ty ostatní. Jak byste měli vybírat? Jaké zajištění má skutečně smysl a kdy je správný čas Vaše dítě pojistit?

02F55811.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

Při úvahách nad tím, zda je vaše malé dítě nutné pojistit či nikoliv, jako byste otáčeli v ruce minci. Na jedné straně máte o dítě strach a chcete mít jistotu, že bude v bezpečí a pokud se mu něco stane, že o něj bude na sto procent postaráno, na druhé straně si jistě říkáte, proč byste měli pojistit dítě, když nevydělává a nikoho neživí? Je velmi důležité si uvědomit, pro je vlastně dobré pojistku mít. Mluvíme sice o pojištění dětí, ale jde vždy o ohrožení vašeho příjmu coby rodiče a o zaopatření dítěte v případě, že se vám něco přihodí. To vy, rodič, jste živitel rodiny, vy se o své dítě musíte postarat, být s ním v nemocnici nebo doma, běhat s ním po doktorech.

 

Záleží na každém z vás, co od pojistky očekáváte. Má vám vynahradit váš příjem, až budete muset nemocného prcka hlídat? Chcete jej pojistit a k tomu mu spořit? Jde vám o pojištění do jeho plnoletosti? Dokáže se pojistka přizpůsobit měnícím se životním i ekonomickým podmínkám, nebo je neměnná? Nebojte se hledat na své otázky odpovědi!

Většina rodin pojišťuje své dítko již v půl roce jeho života. Je to období, v němž začíná miminko lézt a je nesmírně zvídavé. Poprvé mu tak hrozí nebezpečí úrazu.

 

 

Podle statistik Pojišťovny České spořitelny je 70 % dětí pojišťováno v prvních třech letech života dítěte.

 

 

Na trhu existuje hned několik pojistných produktů, které vás a vaše dítě zajistí v případě nemoci, úrazu nebo hospitalizace. Rozeznáváme dva základní druhy pojistných produktů. Prvním je čistě úrazové pojištění, druhým je pak pojištění úrazu a dalších rizik v rámci životního pojištění. Zatímco úrazovka kryje rizika spojená pouze s úrazem (trvalé následky, odškodné na nezbytnou dobu léčení, hospitalizaci – děti mají pobyt v nemocnici zdarma, vy si jej však budete muset zaplatit, stejně tak si musíte zajistit peníze, o který jste kvůli této hospitalizaci přišli), životní pojištění k úrazové složce přidává i jiná rizika. Obzvlášť u dětí je důležité, abyste měli pojištěna i velmi vážná onemocnění (nemoci z přisátí klíštěte, žloutenka, srdeční onemocnění, astma, epilepsie a další), léčba takové nemoci je velmi náročná na Váš čas coby rodiče, kdy tak dochází k dlouhodobější ztrátě Vašeho příjmu ze zaměstnání, a kdy je nutné tyto peníze získat jinak.


 

Pouze prvních devět kalendářních dní může rodič čerpat dávku na ošetřování člena rodiny.

 

Jak ideálně smlouvu pro dítě do devíti let nastavit na samostatné smlouvě?

Denní odškodné                 350 Kč/den

Hospitalizace                     450 Kč/den (od 1. dne pobytu v nemocnici)

Trvalé následky                 600 000 Kč (náklady na uzpůsobení bydlení, pomůcky)

Velmi vážná onemocnění     600 000 Kč (na léčbu, dopravu, změnu životního stylu)

 

U životního pojištění můžete využít spořící složku a cíleně naspořit dítěti požadovanou částku. Platíte pravidelně pojistné a po několika letech, až pojistka skončí, dostanete vyplacené finanční prostředky. Je ovšem na zvážení, zda se takové spoření vyplatí. Při současném nízkém zhodnocení pojistných produktů se vám může vyplatit mít pojistku bez spořící složky a volné peníze posílat na jiný spořící produkt (stavební spoření, termínovaný vklad nebo spořicí účet).

 

Další možností je pojistit Vaše děti na smlouvě společně s vámi v rámci životního pojištění. Nespornou výhodou je skutečnost, že si pojišťovna strhne jedny poplatky za vedení účtu. Nemáte doma desítky smluv, vše máte přehledně na jednom místě. Můžete tak mít pojištěna rizika, jako je smrt či trvalá invalidita, zatímco u dítěte máte pojištěno hlavně denní odškodné, trvalé následky úrazu, hospitalizaci a velmi vážná onemocnění. Je to jakési pojištění 2v1, životní pojistka pro vás a vylepšená úrazovka pro vaše dítě.

 

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes a zabezpečte se s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

 

Kombinace rodič s dítětem do devíti let na jedné smlouvě:

Rodič:

Smrt z jakýchkoliv příčin     400 000 Kč (výpadek příjmu živitele rodiny, bydlení, vzdělání, rodina bez dluhů a hypotéky)

Smrt následkem úrazu       400 000 Kč

Denní odškodné úraz          150 Kč/den

Trvalé následky úrazu        600 000 Kč (náklady na uzpůsobení bydlení, pomůcky)

 

Dítě:

Denní odškodné                 350 Kč/den

Hospitalizace                     450 Kč/den (od 1. dne pobytu v nemocnici)

Trvalé následky                 600 000 Kč (náklady na uzpůsobení bydlení, pomůcky)

Velmi vážná onemocnění     600 000 Kč (na léčbu, dopravu, změnu životního stylu)

 

Důležité je, abyste měli možnost parametry na pojistce v průběhu života měnit. Časem se mění vaše potřeby a správná pojistka se tomu musí přizpůsobit, aniž by bylo třeba ji zrušit (zrušení je vždy velmi nevýhodné) nebo ji „zmrazit“ a zakládat další.

 

Jak vaše dítě dospívá, mění se i jeho potřeby a vy byste podle nich měli pojistnou smlouvu upravovat. Podle statistik pojišťoven je třetina všech hlášených pojistných událostí spojena s rizikem dětských úrazů. Nejčastěji dochází ke zranění u dětí ve věku devět až čtrnáct let. Jsou ve vývinu, křehké kosti se podrobují tvrdým zkouškám, to když děti vymýšlí různé vylomeniny, a tak bývají nejčastěji obaleny sádrou a posety řeznými a tržnými ranami. Zároveň jsou již dost staré na to, aby se o sebe dokázaly postarat samy, a není třeba nad nimi držet dohled v nemocnici.

 

Od devíti let dítěte zvažte výši pojistné částky u pojištění hospitalizace. Dítě je samostatnější a vy s ním již v nemocnici nemusíte být, můžete tak dál chodit do zaměstnání a pojištění by mělo uhradit náklady na pobyt v nemocnici. Rozhodně navyšte denní odškodné za úraz. Nebezpečí velmi vážných onemocnění trvá dále.

 

 

Dítě od devíti let:

Denní odškodné                 450 Kč/den

Trvalé následky                 600 000 Kč (náklady na uzpůsobení bydlení, pomůcky)

Velmi vážná onemocnění     600 000 Kč (na léčbu, dopravu, změnu životního stylu)

(Spořicí složka)

 

Kolem patnáctého roku života se objevuje méně drobných úrazů, bohužel se zvyšuje riziko úrazů s trvalými následky. Je to také čas, ve kterém byste měli více přemýšlet i nad variantou spoření a porovnat nabídky spořících produktu na trhu s pojištěním, za pár let budete chtít vyslat vašeho potomka do světa nebo budete potřebovat finanční prostředky na zaplacení jeho studií.

 

Rozhodnutí o tom, komu svěříte své finance a jak pojistky nastavíte je vždy jen na vás, nevhodně zvoleným produktem se však zbytečně připravíte o peníze.

Zkuste si nastavit smlouvu životního pojištění podle vašich představ   

 

Autor: Petr Rozkošný

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz