Jak na rodinné finanční plánování?

Vytoužené bydlení, finanční polštář na penzi, úspory pro děti na studia nebo exotická zahraniční dovolená, to vše mohou být splnitelná přání, když rodina dodržuje finanční plány. Základem je rodinný rozpočet, pomohou dobré rady od kvalitního poradce.

finan_n__poradce__rodina__pras_tko.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Všechny rodiny by chtěli bydlet co nejlépe, dopřát dětem kvalitní vzdělání a prostor pro rozvíjení jejich koníčků a zálib, přitom si ještě našetřit potřebnou finanční rezervu na penzi a jezdit s dětmi na pěkné dovolené. Finanční plánování a řízení rodinných financí je cestou, jak si je možné splnit co nejvíce snů a přání, která jsou závislá na penězích.

Zvyšujeme příjmy, snižujeme výdaje

Sestavení základního rodinného rozpočtu není náročné, v jednom sloupečku se sečtou měsíční rodinné příjmy (čistá mzda ze zaměstnání, příjmy z podnikání, pronájmu, rodičovský příspěvek), v druhém sloupečku se uvedou všechny povinné výdaje. Výdaje by se vždy měly odvíjet od příjmů, cílem je vytvoření co nejvyššího přebytku. Přitom se rodina snaží zvýšit rodinné příjmy (např. získáním lépe ohodnocené práce nebo přivýdělkem) a snížit výdaje (hledat možnosti úspor na výdajové stránce, např. při nakupování, výdajích za energie, za provoz domácnosti).

  • Co nejvíce přebytkový rozpočet umožňuje co nejvíce měsíčně spořit a investovat, což je cesta, jak si v budoucnu splnit co nejvíce přání.  Dobrý finanční poradce potom pomůže rodině vybrat finanční produkty s ohledem na investiční profil a tak, aby se rodinné úspory a investice v čase co nejvíce zhodnotily a rodina měla peníze k dispozici v požadovaný čas (např. na placení výdajů na studium).

Stanovujeme si splnitelné cíle

Základem rodinného finančního plánování je stanovení dostupných cílů, které odpovídají současným finančním možnostem rodiny. Jestliže se v budoucnu rodinné příjmy zvýší, tak je možné cíle upravit. Rodinné finanční plány je potřeba aktualizovat dle současné situace.

  • Rodinné finance je vhodné plánovat dopředu a přitom pravidelně hledat možností vyšších příjmů a lepšího zhodnocení úspor a investic. Pravidelné konzultace s dobrým poradcem jsou cestou, jak např. minimalizovat díky dobrému úvěru na bydlení výdaje na bydlení a maximalizovat výnosy z úspor a investic.

Proč si poradit od poradce?

Kvalitní finanční poradce dokáže přizpůsobit rodinné úspory a investice tak, aby byly peníze v budoucnu k dispozici v požadovaném čase. Optimalizuje finanční produkty v závislosti na sklonu rodiny k riziku.

  • Pro spokojený a šťastný život je velmi důležité naplno se věnovat přítomnosti. Rodiny, kterým s financemi pomáhá dobrý finanční poradce, mohou více energie a nadšení věnovat právě aktuálním radostem, nezaměřují se pořád na budoucnost.
  • Doba, kdy si lidé všechny služby dělali nejraději sami, aby ušetřili je pryč. V dnešním světě platí, že skutečný odborník ušetří čas i peníze. To platí jak pro stavbu rodinného domku, tak pro péči o rodinné finance. Ve vyspělých zemích světa je zcela běžné, že dvě třetiny rodin mají svého finančního poradce. Základem je dlouhodobá spolupráce. Rodinné priority a příjmové možnosti se během let mění, proto je vhodné aktualizovat rodinný finanční plán a v závislosti na těchto změnách i finanční produkty. Pro kvalitní poradce je dlouhodobá spolupráce tou nejlepší vizitkou.

 

vítěz testu finančních poradců
Vytvořte si svůj osobní finanční plán a dosáhněte finanční nezávislosti s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

Kde spořit nebo investovat?

Rodinný život je nákladný, proto je vhodné začít s pravidelným spořením a investováním co nejdříve. I s nižšími částkami v době, kdy je manželka na rodičovské dovolené a rodina žije s jedním platem. Faktor času hraje ve prospěch měsíční investice, pro plnění přání v budoucnu je velmi přínosné, když si rodina díky pravidelnému investování a spoření dokáže splnit nějaké své přání (méně finančně náročné).

  • Rodinné finanční přání se v čase míjí, proto je dobré mít uzavřeno více finančních produktů, aby všechny peníze nebyly pouze v investicích na penzi a rodina s nimi po celý produktivní život mohla omezeně nakládat. Možností je celá řada: termínované vklady, podílové fondy, stavební spoření, životní pojištění, akcie, fondy životního cyklu, zlato, nemovitosti či penzijní připojištění. Každý typ spoření nebo investování nabízí jiné výhody. Vhodná je proto určitá kombinace v závislosti na našich finančních prioritách, požadavcích na dostupnost financí v čase a našemu vztahu k riziku, s čímž pomůže právě kvalitní finanční poradce.
Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz