Jak nejlevněji měnit peníze

Téma, které každý rok na jaře diskutují lidé, kteří letní dovolenou tráví v zahraničí – kdy a kde vyměnit nejlevněji peníze? Dnes pro Vás máme jeden netradiční tip na směnu deviz, tj. peněz na bankovním účtu. Nedostáváte sice na ruku fyzické peníze, s trochou „šikovnosti“ však pro Vás směna deviz a následné placení kartou či výběr peněz v zahraničí může být výrazně výhodnější, než klasický směna fyzických peněz (to platí zejména v případě, že cestujete do zemí, kde se platí eurem, americkým dolarem, britskou librou, polským zlotým a maďarským forintem).
02G46005.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Služby typu Valuto či EasyChange nabízí směnu devíz s minimální marží. Cizí měnu zde seženete levněji, než ve své bance a směnárně (zde ale měníte fyzické peníze, tzv. valuty). Například 19.4.2016 byly na Valuto k dispozici eura s kurzem 27,00 CZK/EUR. Devizová směna peněz má tu nevýhodu, že k ní potřebujete účet vedený v eurech, ten však dnes zdarma nabízí řada bank, některé dokonce s výběry v zahraničí zdarma, tj. výhodnost směny deviz není zatížena poplatkem za výběr z bankomatu v zahraničí. Samozřejmostí jsou samozřejmě platební karty k těmto (eurovým) účtům.

ČNB drží svůj závazek držet kurz české koruny vůči euru na min. 27 CZK/EUR, horní hranice kurzu však není nijak ohraničena, tj. výše uvedená nabídka směny již nemůže být o moc lepší, na druhou stranu může být výrazně horší (řádově o desítky haléřů na jednom euru).

Pokud tedy nyní máte k dispozici volné finanční prostředky, u kterých počítáte, že je v létě utratíte v cizině, nakupte minimálně za část z nich cizí měnu.

Co po dovolené?

Výhodou devizových služeb je to, že cizí měnu můžete prodat stejně snadno tak, jak jste ji nakoupili. Výhodněji než v bance či směnárně.

Jak dlouho se čeká?

Likvidita obchodníků s devizami je velká a řádově tisíce či nízké desítky tisíc eur či dolarů směníte prakticky okamžitě, samozřejmě záleží na Vaší představě o kurzu (můžete nabídnout kurz, za který jste ochotni směnu realizovat a pak počkat až se najde jiný uživatel těchto služeb, který tuto nabídku přijme).

Jaké měny směníte?

Samozřejmostí jsou eura, americké dolary a britské libry. Poměrně často se u devizových obchodníků setkáte s nabídkou polského zlotého, což je dáno tím, že v Polsku mají podobné služby poměrně dlouhou tradici a jsou zde využívány Poláky pracujícími v zahraničí. Okrajově jsou k dispozici maďarské forinty a švýcarské franky (u těchto měn je už poměrně těžší najít běžný účet bez poplatků).

 

Plánujete letos dovolenou v zahraničí? Kontaktujte nás, rádi Vám bezplatně a nezávazně sestavíme nabídku cestovního, úrazového či havarijního pojištění, které Vás ochrání před nepříjemnými finančními dopady v případě neštěstí

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz