Jak získat hypotéku na vypořádání SJM?

Hypotéka je jedním z řešení, jak získat peníze na vypořádání spoluvlastnického podílu na nemovitosti v rámci rozvodového řízení. Jaká jsou specifika této hypotéky, to se dozvíte na následujících řádcích.

02F25922.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Specifika hypotéky na vypořádání SJM

Všechny banky v první řadě požadují doložení účelu, kterým je v případě rozvodu buď Dohoda o vypořádání společného jmění manželů, nebo pravomocné rozhodnutí soudu o vypořádání společného jmění manželů (podle toho, jestli se manželé domluví či nedomluví na způsobu vypořádání). Před tím, než vám banka pošle půjčené peníze, bude po vás také vyžadovat pravomocný rozsudek soudu o rozvodu.

Po prokázání účelu po vás banky budou vyžadovat doložení výše (částky) vypořádání, ta přitom musí být uvedena přímo na Dohodě o vypořádání společného jmění manželů či pravomocném rozhodnutí soudu.

Co po vás budou banky dále vyžadovat?

Pokud máte zájem o hypotéku s nízkou úrokovou sazbou, budou po vás banky vyžadovat doložení příjmů. V případě, že jste zaměstnanec, doložíte svůj příjem potvrzením od zaměstnavatele, podnikatelé dokládají své příjmy pomocí daňových přiznání.

Další podmínkou pro získání hypotéky je vhodná zástava. Banky vám přitom půjčí maximálně tolik, jaká je cena nemovitosti, kterou ručíte. Standardně platí, že pro určení ceny nemovitosti stačí soudní odhad (tj. nemusíte platit bance za vyhotovení jejího vlastního odhadu). Čím méně si pak půjčujete v porovnání s hodnotou nemovitosti, tím příznivější podmínky u hypotéky získáte (např. hypotéka na 100 % hodnoty nemovitosti má nejvyšší úrokové sazby a splatnost max. 30 let, hypotéku na 70 % nemovitosti získáte až na 40 let a s nižší úrokovou sazbou).

Na závěr zbývají informace v bankovních a nebankovních registrech, které bankám řeknou, jestli jste v minulosti spláceli své úvěry včas. Pokud ano, máte vyhráno. Pokud jste se ale v minulosti opakovaně opožďovali s placením, hypotéku získáte jen obtížně.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Jakou hypotéku vybrat?

Při výběru hypotéky na vypořádání SJM berte v potaz svoji budoucí finanční situaci, která se zřejmě bude výrazně lišit od té z doby manželství. Pokud vám po rozvodu zůstanou v opatrovnictví nezletilé děti, počítejte raději s variantou, že se váš bývalý manžel či manželka opozdí se splátkou výživného. Vyhnete se tak situaci, že nebudete mít na splátku hypotéky, aniž byste se výrazně omezovali (např. na potravinách, dopravě, oblečení apod.). S ohledem na to, že je váš rozpočet nově závislí na jediném příjmu, zvažte hypotéku s úvěrovým pojištěním, které vám pomůže v případě pracovní neschopnosti či ztrátě zaměstnání. Hodit se vám určitě bude i možnost snížení či odkladu splátek v případě, že vám poklesnou příjmy (např. z důvodu čerpání neplaceného volna).

Vhodnou hypotéku na vypořádání SJM vám rádi pomůžeme vybrat i my. Stačí, když nás kontaktujete prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce