Jaká je v roce 2015 maximální splatnost 100% hypoték?

100% hypotéku Vám v roce 2015, s ohledem na typ zástavy, poskytne většina bank nabízejících hypotéky v České republice. Vzhledem k tomu, že hypotéka je často nejvyšším výdajem rodinného rozpočtu, je dobré vědět, na jak dlouho Vám banky peníze půjčí.
02E77796.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Nejdříve si ale ještě řekněme, které banky 100% hypotéku nabízí. Níže jsme pro Vás připravili tabulku, ve které je uvedeno maximální LTV hypotéky u jednotlivých bank, kdy platí, že LTV 100 % představuje hypotéku na celou zástavní hodnotu nemovitosti. LTV 90 % pak znamená, že Vám banka půjčí na 90 % zástavní hodnoty nemovitosti.

 

Přehled maximálních LTV hypoték u jednotlivých bank

Banka

Maximální LTV

Unicredit Bank

100%

Hypoteční banka

100%

ČSOB

100%

Česká spořitelna

100%

Komerční banka

100%

Raiffeisenbank

100%

Expobank

90%

Sberbank

100%

GE Money bank

80%

Wüstenrot hypoteční banka

100%

Equa bank

90%

mBank

100%

 

Pokud jde o maximální splatnost 100% hypotéky, ta u všech bank činí shodně 30 let. Samozřejmě s ohledem na věk žadatele o hypotéku, kdy platí, že banky poskytují hypotéky do věku 67 – 75 (v závislosti na bance). Starší žadatelé tak mohou získat 100% hypotéku např. na maximálně 25 let.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

 

Co dělat v případě, že potřebujete delší splatnost?

Delší splatnosti hypotéky můžete dosáhnout snížením LTV hypotéky, o které žádáte, kdy platí, že při LTV 70 % (tj. půjčujete si na 70 % zástavní hodnoty nemovitosti) můžete získat hypotéku se splatností až 40 let. Rozdíl ve splátkách hypotéky při splatnosti 30 a 40 let si můžete spočítat v naší hypoteční kalkulačce (zpravidla se jedná o rozdíl vyšších stovek korun). Je ovšem třeba počítat s tím, že 30 % zástavní hodnosty nemovitosti budete muset hradit z jiných zdrojů. Pokud nemáte vlastní úspory, nezbude Vám nic jiného, než si tyto peníze půjčit. Ovšem, zdroje v podobě spotřebitelských úvěrů či překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření nejsou levné a Vy tak kombinací těchto produktů můžete při 40 leté splatnosti dosáhnout stejné částky jako při splatnosti 30 let.

Pokud si nejste jisti, jakým nejlepším způsobem financovat Vaše bydlení, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení Vašeho případu. Rádi Vám poradíme.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce