Jaká výše dluhů je pro Vás bezpečná?

Spotřebitelský úvěr je jako cukr, v malém množství chutná a nemusí nám způsobit vážné potíže, v tom velkém nás však již může ohrožovat na životě. Pojďte se s námi dnes podívat, jaké je „zdravé“ množství úvěrů.

ISS_1472_06341.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Každý spotřebitelský úvěr je ze své podstaty špatný, pokud jej nepoužijeme na nákup věci, která nám následně bude vydělávat peníze, např. spotřebitelský úvěr na nákup počítače pro copywritera či koupi automobilu pro obchodního zástupce. Jenže, i psychologové vědí, že na miskách našich preferencí mají větší váhu věci, které chceme dělat než věci, které bychom měli dělat.

Někdy to prostě nejde, nepůjčit si…

Jinak už by dávno zbankrotovala většina fast foodů, likérek či výrobců cigaret. Pojďme se tedy bavit o tom, jak je to s úvěry v reálném životě.

Ne, pokud si čas od času půjčíte pár tisíc na nějaký „výstřelek“ velmi pravděpodobně vás to nezruinuje, stejně, jako když se několikrát do roka dostanete do kontokorentu. Jenže, s úvěry je to jako s ohněm, velmi snadno a rychle se nám může vymknout z kontroly. Žáci amerických středních škol se v tomto směru učí, že maximální „neškodná“ výše spotřebitelských úvěrů činí 20 % ročních příjmů. To znamená, že pokud za rok vyděláme 200 000 Kč, maximální „neškodná“ výše úvěru činí 40 000 Kč.

Stejným pravidlem bychom se měli řídit i my, spotřebitelé v srdci Evropy. Dluhy, jejichž výše výrazně převyšuje náš roční příjem, nám mohou začít působit vážné komplikace v době, kdy nás z nějakého důvodu potká nečekaný výdaj či pokles příjmů (např. z důvodu nemoci). Úvěr na drahou televizi, kolo či motorku nás tak v extrémním případě může přivést i o střechu nad hlavou.

 

vítěz testu finančních poradců
Vytvořte si svůj osobní finanční plán a dosáhněte finanční nezávislosti s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

Co dělat v případě, kdy naše úvěry převyšují náš roční příjem?

V tomto případě je určitě vhodné si co možná nejdříve zjisti, jestli nemůžeme úvěry konsolidovat a dosáhnout tak tomu, že na úvěrech přeplatíme méně. Pokud ne, nezbývá než „zatnout“ a pokusit se úvěry splatit co možná nejdříve. V úvahu přichází i možnost sjednání si úvěrového pojištění, které nám pomůže se splátkami úvěrů v době pracovní neschopnosti, nezaměstnanosti apod. Toto pojištění nás přijde na pár desítek či stovek korun a pojistí nám úvěry v řádu desítek či stovek tisíc korun. To je slušný poměr cena/výkon.

Do budoucna je samozřejmě nejlepší nepokoušet štěstí a půjčovat si co možná nejméně, případně se již od začátku chránit minimálně úvěrovým pojištění, v lepším případě klasickým životním pojištěním, které nás chrání proti širšímu spektru rizik, plus nám vystačí jedno, tj. nemusíme si s každým úvěrem brát nové životní pojištění.

I dobré životní pojištění si lez pořídit za dostupnou cenu, zejména díky možnosti „dopojištění“ OK Double, které na trhu exkluzivně nabízí společnost Broker Consulting, a.s. Díky tomuto produktu může téměř každý z nás ušetřit na pojištění 30 %  - 50 % (pokud chcete znát úsporu ve vašem konkrétním případě, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce, rádi vám zajistíme bezplatnou a nezávaznou kalkulaci).

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz