K čemu slouží finanční poradenství a jak Vám pomůže Finanční plán

Zamysleli jste se někdy nad svými finančními cíli v životě? Chcete dokázat více než žít od výplaty k výplatě? Myslíte si, že jednou zestárnete? Jakou kvalitu života budete chtít mít ve stáří? A z čeho ji zaplatíte? Jaký důchod vás čeká od státu a co si budete muset našetřit sami? Ano, jsou to leckdy nepříjemné otázky, a neznáteli na ně odpověď, je pro vás jediná cesta k nápravě - finanční plán.

plan_11_kalkulacka_a_tuzka.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

 

Víte, jak souvisí finanční poradenství s finančním plánem? Není-li výstupem finančního poradenství Váš komplexní finanční plán, nelze vůbec mluvit o kvalitně provedené službě. Dobře sestavený finanční plán je pro rodinu nástrojem k dosažení finančních cílů. Bez něj se budete protloukat v horším případě od výplaty k výplatě, v tom lepším si našetříte pouze pár korun, ale nikdy nedosáhnete na své sny.

 

Finanční plán je jako navigace


Představte si, že jedete v autě třeba na dovolenou a máte zapnutou navigaci. Dříve, než navrhne optimální variantu, se navigace zeptá, zda chcete kupříkladu platit dálniční poplatky či nikoliv. Běžný uživatel navigace pak za čas pozná, jak jeho styl jízdy odpovídá předpokladům navigace a kdy asi dorazí do cíle.

Podobné je to i s finančním plánem. I on je určitou navigací Vašeho finančního života. Aby vznikl dobrý finanční plán rodiny, musí být na počátku stanovena jeho trasa, tedy finanční cíle, po kterých rodina touží. Někdo sní o cestě kolem světa, většina chce slušně bydlet a všichni se chtějí dožít slušného důchodu.

A pak je tu druhá věc, styl jízdy finančním životem, daná především příjmy a výdaji každé domácnosti. Rodiny s nadprůměrnými příjmy mohou trasu mezi vysněnými finančními cíli projet rychleji než ostatní, kteří třeba díky nekonečným objížďkám do cíle ani nedojedou.

 

Pro řadu lidí je pojem finanční nezávislost spojen pouze s představou osob, které mají vysoké příjmy nebo velký majetek, a sami se domnívají, že jich se finanční svoboda netýká. To je ale omyl. Zkušenosti finančních poradců říkají, že devět lidí z deseti může do 15 až 20 let přestat pracovat a přitom si udržet stejnou životní úroveň jako dnes. A postačí k tomu pouze věnovat nějaký ten čas finančnímu plánování a nebát se využít finančního poradenství.

S čím Vám finanční poradenství pomůže?

 

Renta znamená bezstarostné stáří

Možnost jít na zasloužený odpočinek dřív, než nám to „stát dovolí", patří ve vyspělých zemích k základním svobodám člověka. I my tu možnost dnes již máme. V jejím využití nám ale brání obavy z poklesu životní úrovně, protože vypočtená výše státní penze je nízká a hranice odchodu do důchodu se stále posunuje. Přesto řešení existuje.

 

Získat peníze pro vzdělání svých dětí

 

Přirozeností každého z rodičů je přání zajistit svým dětem tu nejlepší budoucnost. Chceme jim dopřát vzdělání, pomoci s osamostatněním, usnadnit start do života. To vše je spojeno s nemalými finančními náklady.

A ač myslíte na jejich budoucnost, už teď je rodinný rozpočet maximálně využívaný a není neomezený. Řešte takovouto situaci s finančním plánem.

 

Zabezpečení sebe a své rodiny

 

Je Vaše rodina částečně nebo dokonce zcela závislá na Vašich měsíčních příjmech? Jste jediný, byť třeba přechodně, kdo vydělává v zaměstnání nebo podnikání? Pak Vás už určitě napadla myšlenka, jaké vážné důsledky by měl pro Vaši rodinu Váš úraz, nemoc, popřípadě úmrtí. Zde není na místě pověrčivost, ale pragmatické jednání. Zajistěte sebe a rodinu pro tyto případy vhodným pojištěním.

 

Zbavit se špatných dluhů

 

Splácíte různé úvěry, karty, leasingy, popř. hypotéku a zatěžuje vás to víc, než jste předpokládali? Změnila se situace ve vašich příjmech či rodinné okolnosti? Možná to zní neobvykle, ale i dluhy můžou být dobré a špatné. Mít dluh není ostuda, ostuda je neumět dostát svým závazkům. Zbavte se špatných dluhů a s finančním plánem najděte zlatou střední cestu - rozumně splácet, ale přitom i hodnotně žít.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich finančních možností kliknutím zde

 

Splnit si tajná přání

 

Cesta kolem světa, ostrov v Karibiku nebo „jen" pěkné bydlení, bezpečné auto střední či vyšší třídy? Investice do starožitností, mincí, výtvarných děl? Každý člověk by si rád časem splnil některá vysněná přání nebo by se rád věnoval zálibám, které jsou finančně náročnější, a zatím na ně nebylo dost prostředků. Splňte si svá přání a cíle během produktivního života, řešte svou situaci a plánujte své finance.

 

Co vám finanční poradenství ukáže?

 

  • Jaké konkrétní kroky je potřeba v oblasti správy vašich finančních prostředků učinit. Tato koncepce vychází z analýzy vaší aktuální finanční situace, vašich potřeb a cílů, pracovních perspektiv a záměrů vzhledem k určitému časovému horizontu.

  • Jakými postupy dosáhnete svých cílů, potřeb a přání a jak dlouho to bude trvat. Z našich zkušeností například vyplývá, že budete-li využívat třetinu až polovinu svých příjmů na budování finančního majetku (spoření, investice), bude vám tento majetek schopen vytvářet výnos-rentu na úrovni dnešního příjmu za 15 až 20 let.

  • Jaké finanční produkty využívat, kdy uzavírat smluvní vztahy, kam, kolik a jak dlouho investovat, abyste vybudovali potřebný finanční majetek. Výnosy (renta) z tohoto majetku vám přinesou nezávislost.

  • Jak optimálně financovat vaše potřeby a cíle, abyste zbytečně neprodlužovali cestu k dosažení finanční nezávislosti.

  • Jak úspěšně reagovat na životní změny a situace, aniž byste ohrozili svůj cíl, tj. dosažení finanční nezávislosti.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz