J&T Bond – Jak si vedla vlajková loď J&T ve svém prvním kvartálu?

Na začátku tohoto roku vypustila J&T Banka do vod finančních trhů svou novou vlajkovou loď, podílový fond J&T Bond, prostřednictvím něhož můžete investovat především do korporátních dluhopisů společností, jež bývají drobným investorům zpravidla nedostupné. O co konkrétně jde, a jak si vedla tato, v českých vodách, ojedinělá myšlenka během svých prvních třech měsíců?

02E31086.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Charakteristika fondu

 

J&T Bond je smíšený podílový fond nabízený privátní bankou J&T Banka jak v české koruně, tak v euru. Do portfolia tohoto fondu jsou nakupovány především firemní dluhopisy s pevným výnosem, do kterých investuje nebo by investovala samotná J&T. V čem je tento fond unikátní? V myšlence zpřístupnit drobným investorům dluhopisy obchodující se zpravidla v řádech statisíců či milionů korun. Mezi tyto společnosti patří například dluhopisy slovenské televize JOJ, předního poskytovatele spotřebitelských úvěrů, společnosti Home Credit či provozovatele soukromých dopravních letadel, společnosti ABS Jets.

 

Název společnosti Obor Zastoupení
ISTROKAPITAL Finance 14,24 %
NOMOS BANK Finance 13,69 %
ABS JETS Letecká doprava 13,45 %
J&T Finance Group Finance 13,26 %
Home Credit and Finance Bank Finance 10,65 %
JOJ Media House Média 7,51 %
MOL Energetika 3,79 %

 

Fond není při svých investicích vázán žádným indexem, ani kategorií emitenta, míry durace hodnoty portfolia či požadavku na rating jednotlivých dluhopisů. Do portfolia fondu jsou nakupovány cenné papíry, které drží či je ochotna držet samotná skupina J&T.  Stejně jako v případě jiných smíšených podílových fondů, i v tomto případě činí investiční horizont minimálně 3 roky.

 

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

 

 

Jak již bylo zmíněno výše, prostřednictvím fondu J&T Bond mají drobní investoři možnost investovat do jim jinak nedostupných cenných papírů. Minimální výše investice je v případě korunové verze fondu 300 Kč, v případě, že se rozhodnete investovat v eurech bude Vám stačit 20 EUR.

 

První tři měsíce života

 

Podílový fond J&T Bond byl uveden do prodeje 4. 1. 2012, máme tedy možnost hodnotit první tři měsíce působnosti tohoto fondu na finančních trzích.  K dnešnímu dni zhodnotil J&T Bond prostředky svých investorů o 2,14 %, kdy se tomuto podílovému fondu vyplatily počáteční investice do vysoce úročených firemních dluhopisů, které jsou v současném ekonomickém prostředí považovány za jedny z nejslibnějších investic vůbec.

 

Graf vývoje hodnoty podílového fondu J&T Bond

 

J&T Bond

 

Díky pečlivému vybírání cenných papírů, do kterých fond investuje prostředky svých podílníků, nebylo doposud nutné měnit výrazněji strukturu portfolia., I nadále by tak měli podílníci tohoto podílového fondu participovat na vývoji korporátních dluhopisů společností jako jsou ISTROKAPITAL, NOMOS BANK, ABS JETS, J&T Finance Group, HCFB, JOJ Media House a MOL. Portfolio doplnily v minulých dnech i dluhopisy města Bukurešť a mediální společnosti CETV.

 

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

 

Výhled na ceny rizikových aktiv ponecháváme vesměs neutrální, i když se v rámci sektorové rotace kloníme k částečné realizaci zisků. U dluhopisů jsme neutrální na státní dluhopisy, kde nevidíme v nejbližší době prostor k růstu výnosů a preferujeme korporátní dluh včetně tzv. vysoce úročených dluhopisů“ hodnotí aktuální situaci a budoucí vývoj portfolio manažer fondu, Ing. Martin Kujal CFA.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz