K čemu je dobré pojištění?

Na trhu najdete celou řadu pojistných produktů, které vás nebo vaši rodinu „finančně“ chrání v případě úmrtí, úrazu či pracovní neschopnosti. Při nastavování podmínek pojištění se vžijte do situace, kdy jste přišli o jeden z příjmů. Pokud po odečtení jednoho z příjmů zůstane váš rozpočet v červených číslech, uvažujete o pojištění.

urady_03_bezmocnost.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

K čemu je dobré pojištění?

Možná se právě ptáte, proč byste se měli nechat pojistit? Někteří lidé mohou sázet na to, že právě jim se všechny nepříznivé životní události obloukem vyhnou. Rizika však číhají na každém kroku a smrt, zranění či dlouhodobější pracovní neschopnost může potkat každého z nás.

Kdo nemá pasivní příjem, měl by se pojistit

S uzavřením pojistky může váhat snad jen ten, kdo má pasivní zdroj příjmu. Ten může být generován dlouhodobým pronájmem atraktivní nemovitosti, podíly na zisku společností, případně i investicí do pevně úročených a bezpečných cenných papírů. Pokud pasivní příjmy nepokryjí financování vašich potřeb, je výhodné využít některý z pojistných produktů.

Jakou částku budu potřebovat?

Dříve než začnete jednat se zástupcem pojišťovny, měli byste si stanovit částku, která vám bude scházet v situaci, kdy nepříznivá životní událost skutečně nastane. U dvoupříjmové rodiny si lehce spočítáte, o kolik prostředků přijdete v okamžiku výpadku jednoho z příjmů.

Strana pravidelných výdajů se může mírně snížit. Například v případě úmrtí jednoho člena rodiny poklesnou výdaje za potraviny, ošacení, spotřebu energií apod. Počítat můžete s poklesem výdajů přibližně o 30 %. V případě úrazu či trvalého poškození zdraví mohou výdaje naopak vzrůst (např. výdaje za léky, rehabilitaci apod.). Pokud získáte po odečtení výdajů od disponibilního příjmu zápornou částku, je třeba tento deficit ošetřit pojištěním.

Důležitá je výše pojistné částky

Z předchozího výpočtu zjistíte, kolik prostředků vám bude každý měsíc scházet v rodinném rozpočtu. Krátkodobý výpadek příjmu lze po určitou dobu pokrývat i úsporami. V případě úmrtí či úrazu s trvalými následky však bude výpadek příjmu trvalý. Z tohoto důvodu si stanovte i celkovou dobu, po kterou budete na penězích od pojišťovny závislí.

Jednotlivé pojistné produkty

Životní pojistky lze rozdělit do několika kategorií, které se odlišují nejen rozsahem krytí rizik. Za základní produkt můžeme označit rizikové životní pojištění, které kryje riziko smrti. Sjednat lze i další připojištění. Zaplacené pojistné je využito na krytí pojistné ochrany a poplatky pojišťovny. Pokud nenastane pojistná událost, od pojišťovny žádné peníze nezískáte.

Tuto „nevýhodu" odstraňují pojistné produkty nabízející určité zhodnocení, a to kapitálové a investiční životní pojištění. Oba produkty zahrnují pojištění pro případ smrti nebo dožití. V případě kapitálového životního pojištění nemůžete rozhodovat o tom, kam bude spořící složka pojištění zainvestována. Kapitálové životní pojištění nabízí garantované zhodnocení. Dnes je tento typ pojištění na ústupu.

Mnoho lidí se v posledních letech rozhodlo pro investiční životní pojištění, kde se lze rozhodnout, do jakých aktiv bude spořící složka zainvestována. Tím lze ovlivnit výši možného zhodnocení.

Uvažujete o pojištění? Nevíte, který z produktů vybrat? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz