K hypotéce mohou rodičům nezletilých dětí pomoci i „nestandardní“ příjmy

Máte doma nezletilého potomka a hodila by se vám při žádosti o hypotéku do kolonky „příjmy“ každá koruna? Pomoc vám může některý z „nestandardních“ příjmů, tedy v případě, že o hypotéku žádáte ve správné bance.

img_212.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Kromě klasických příjmů ze zaměstnání, podnikání či pronájmu mohou rodiče nezletilých dětí, pokud jim tyto příjmy plynou, do svých celkových příjmů v některých případech započítat i rodičovský příspěvek či výživné. Pokud jde o přídavky na děti, ty žádná banka jako příjem rodičů žádajících o hypotéku neakceptuje.

Bez omezení vám rodičovský příspěvek akceptují, po předložení jeho výměru, Česká spořitelna, Equa bank, mBank, Sberbank, Unicredit Bank a Wüstenrot hypoteční banka. V případě dalších institucí se již setkáte s omezením maximální možné výše akceptovatelného příspěvku, či jeho akceptací po individuálním posouzení.

Akceptace rodičovského příspěvku jednotlivými bankami

Banka

Akceptace příjmů

Česká spořitelna

Ano

ČSOB

Ano, nesmí přesáhnout 50 % celkových příjmů

Equa bank

Ano

Hypoteční banka

Ano, nesmí přesáhnout 50 % celkových příjmů

Komerční banka

Ano, nesmí přesáhnout 50 % celkových příjmů

LBBW Bank

Ano, po individuálním posouzení

mBank

Ano

Raiffeisenbank

Ano, max. 4583 Kč

Sberbank

Ano

Unicredit Bank

Ano

Wüstenrot hypoteční banka

Ano

 

Výživné coby příjem rodičů o hypotéku neakceptují za žádných podmínek LBBW Bank a mBank, další banky jej pak akceptují vždy nebo s určitou výjimkou. Rozdílný je u tohoto typu příjmu také způsob jeho dokládání. Setkat se můžete s požadavky na „pouhé“ předložení rozhodnutí soudu, některé banky však vyžadují předložení výpisu z účtu, ze kterého je zřejmé, že je výživné skutečně vypláceno, tj. pokud vám partner/ka výživné nevyplácí, banka vám jej jako příjem nebude akceptovat.

Akceptace výživného jednotlivými bankami

Banka

Akceptace příjmů

Česká spořitelna

Ano

ČSOB

Ano

Equa bank

Ano, max. 3 000 Kč

Hypoteční banka

Ano

Komerční banka

Ano, max. 10 000 Kč

LBBW Bank

Ne

mBank

Ne

Raiffeisenbank

Ano, nesmí přesáhnout 30 % celkových příjmů

Sberbank

Ano

Unicredit Bank

Ano, max. 4 000 Kč na dítě

Wüstenrot hypoteční banka

Ano

Nepokoušejte své štěstí

Teď už víte, jak jednotlivé banky přistupují k „nestandardním“ příjmům u rodičů. Tyto informace využijte v maximální možné míře. Pokud si nejste jisti tím, že jsou vaše příjmy dostatečné pro získání hypotéky, raději se ihned vydejte do některé z banky, která akceptuje oba tyto příjmy v nejvyšší možné míře. Pokud totiž zavítáte nejdříve do banky, která tyto příjmy neakceptuje a hypotéka vám tak bude zamítnuta, riskujete, že tento úvěr nedostanete nikde. Jednotlivé banky mezi sebou totiž (v rámci bankovního registru informací) sdílí informace o jednotlivých zamítnutích. Pokud se po pak po neúspěšné žádosti v jedné bance vydáte do jiné banky, může se vám stát, že vám tato (druhá) banka hypotéku neposkytne právě s ohledem na informaci o zamítnutí úvěru v bankovním registru.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Způsobem, jak zjistit, u které banky o hypotéku požádat, je i schůzka s nezávislým hypotečním specialistou, který vám v kalkulačkách jednotlivých bank zjistí, jaké jsou vaše možnosti hypoték. Takto můžete velmi rychle a bez jakéhokoliv rizika zjistit, u které banky si vzít hypotéku.

Posouzení vašich možností hypotéky vám rádi zpracujeme i my. Stačí, když nás kontaktujete prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávislou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce