KB PS rozšiřuje portfolio účastnických fondů III. pilíře

16.09.2015 | redakce | Tiskové zprávy
KB Penzijní společnost od září rozšířila nabídku účastnických fondů o nový, Spořicí konzervativní účastnický fond (SKÚF).
rsz_1kb_ps_cmyk_claim.jpg

Zájemcům o doplňkové penzijní spoření u KB PS se tak nabídka, zejména ve strategiích životního cyklu, rozšiřuje na 4 účastnické fondy. SKÚF je smíšeným fondem konzervativního zaměření, jehož hlavní složku budou tvořit státní dluhopisy, především ty vydané českou vládou. Na rozdíl od KB povinného konzervativního účastnického fondu budou prostředky účastníků investovány v omezené míře také do to českých i zahraničních firemních dluhopisů a akcií.

„Spouštíme nový účastnický fond, který je sice konzervativní, ovšem není tolik svazován omezeními pro typy investic, a tím pádem našim účastníkům umožní podílet se na růstu dynamičtějších typů aktiv,“ uvedl předseda představenstva Pavel Racocha.

 

vítěz testu finančních poradců
Zabezpečte se na stáří s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Jak se z preferencí při výběru strategií spoření u našich účastníků potvrdilo, Češi jsou v investicích konzervativní, ale přesto očekávají na svých penzijních účtech vyšší zhodnocení, než je možné získat ze státních dluhopisů. Spořicí konzervativní účastnický fond je kompromisem mezi konzervativními a dynamickými fondy.

U KB PS mají navíc účastníci pro své spoření na penzi možnost vybrat strategie životního cyklu, jejichž součástí se stal také SKÚF, které po celou dobu spoření účastníka na penzi přizpůsobují poměr fondů v  portfoliu jeho věku, tedy že na počátku spoření jsou jeho prostředky investovány do dynamičtějších fondů, s přibližující se dobou jeho důchodového věku jsou směrovány ke konzervativnějšímu portfoliu, aby byla zachována hodnota předchozích výnosů. Více informací naleznete ZDE.