Kdy zaručeně nezískáte hypotéku?

Pro získání hypotéky je nutné splnit celou řadu podmínek, které jsou navíc často posuzovány individuálně. Řada lidí tak z jednání s bankovním úředníkem odchází zmatená a vlastně ani neví, jestli hypotéku dostane. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili trochu jiný seznam – přehled situací, ve kterých hypotéku zaručeně nedostanete.

02A14KK3.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Pojďme se spolu podívat na situace, které brání v poskytnutí řádné hypotéky, tzn. hypotéky s prokazováním příjmů (tedy hypotéky s nízkou úrokovou sazbou), o kterou žádáte sami a ke které si zároveň nepomáháte jiným úvěrem (např. úvěrem ze stavebního spoření).

Nesplňujete podmínku minimálního či maximálního věku pro poskytnutí hypotéky

Minimální věk pro získání hypotéky je nejčastěji 18 let, v případě Raiffeisenbank a Equa bank pak 21 let. Maximálním věkem pro poskytnutí hypotéky se pak rozumí věk, ve kterém svou hypotéku doplatíte a u většiny bank činí 70 let (při minimální splatnosti hypotéky 5 let je tak maximální věk, ve kterém získáte hypotéku 65 let).

Nemáte prokazatelné příjmy

Jste na úřadu práce, pracujete „načerno“ a dostáváte peníze „na ruku“? V tom případě v bance s žádostí o hypotéku neuspějete bez ohledu na to, kolik si každý měsíc vyděláváte, na potvrzení o příjmu (oficiální formulář banky) vám totiž zaměstnavatel potvrdí to, z čeho vám strhává odvody na sociální a zdravotní pojištění, tzn. 0 Kč

Nastupujete či končíte v zaměstnání

Hypotéku nedostanete za žádných okolností (bez ohledu na váš věk, příjem či výši vlastních prostředků) v případě, že jste právě ve zkušební či výpovědní lhůtě. V případě, že máte pracovní smlouvu na dobu určitou, můžete se setkat s podmínkou toho, že v době podání žádosti o hypotéku musí zbývat do konce platnosti této pracovní smlouvy minimálně 3 měsíce (tuto podmínku má však jen některé banky).

Začínáte podnikat

Bez ohledu na to, jak úspěšným podnikatelem jste, pokud nemůžete bance předložit alespoň 1 daňové přiznání a nepodnikáte alespoň 6 měsíců, na hypotéku můžete na nějakou dobu zapomenout.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Nemáte dostatek vlastních prostředků

Ne všechny banky vám půjčí na celou kupní cenu nemovitosti, řada z nich po vás bude vyžadovat vlastní prostředky ve výši 10 % - 30 % ceny nemovitosti a pokud je nemáte, hypotéku vám jednoduše neposkytnou. V případě, že nemáte žádné vlastní prostředky a zároveň nemáte dostatečný příjem na tzv. 100% hypotéku, vystaví vám banka „stopku“.

Máte záznam v bankovním registru, registru SOLUS či nebankovním registru

Zapomenete sem tam zaplatit splátku úvěru na auto nebo nějakého jiného úvěru? V tom případě se na vás budou hypoteční banky dívat přes prsty. Svou ledabylostí se totiž pro banky stáváte rizikovým klientem a hypotéku vám raději neposkytnou. Zklamáním může vaše žádost o hypotéku skončit i v případě, že se dopouštíte relativně menších prohřešků, jako jsou neplacení účtu za telefon či plyn.

Máte exekuci

Už z výše uvedeného případu (neplacení účtů) je zřejmé, že pokud na vás někdo z důvodu neplacení závazků uvalil exekuci, v bance za žádných okolností neuspějete ani teď (když potřebujete vyplatit exekuci), ani v několika příštích letech (kdy byste si, poté co se zbavíte současných úvěrů, chtěli půjčit na novou nemovitost).

 

Autor: Petr Rozkošný
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce