Koncern UNIQA investuje do české FinTech služby Twisto

09.10.2017 | redakce | Tiskové zprávy
Evropská pojišťovací skupina UNIQA Insurance Group investuje jeden milion EUR do českého FinTech start-upu Twisto, který nabízí řešení odložených plateb pro internetové nákupy. Spolu s UNIQA investuje do projektu také ING Group. Partnerská spolupráce je zaměřena na další expanzi do zemí střední a východní Evropy. Již v příštím roce chce Twisto spustit své platební řešení v Polsku.
uniqa.png

„UNIQA spatřuje v Twisto jedinečnou investiční příležitost ve finančním sektoru. Věříme v její slibná, moderní a inovativní řešení plateb. Díky našim hlubokým a dlouhodobým znalostem trhů ve střední a východní Evropě můžeme přispět i expertním know-how a zkušenostmi. Investice a kooperace s různými start-upy nám na druhou stranu poskytuje hlubší porozumění moderním technologiím a procesům. A to nám umožňuje přinášet pro našich deset milionů klientů přidanou hodnotu, kterou v dnešní digitální době očekávají,“ komentoval vstup UNIQA do Twisto Thomas Polak, Chief Innovation Officer koncernu UNIQA Insurance Group.

Twisto vzniklo v roce 2013 jako nová platební metoda v e-shopech a postupně se rozvinulo do komplexního systému odložených plateb pro každodenní potřeby. Od roku 2015 má Twisto licenci od České národní banky. Sídlí v Praze. Má už na 200.000 klientů a spolupracuje s více než 350 e-shopy. Nosným pilířem systému Twisto je Nikita. Tento skóringový nástroj umožňuje v reálném čase vyhodnocovat solventnost a kreditibilitu zákazníků, aniž by musel být napojen na registr dlužníků nebo vyžadovat velké množství citlivých osobních dat.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Sjednejte si pojištění s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde


„Jsme zaměřeni na on-line generaci klientů a nabízíme jim úvěrování plateb na 15 až 45 dnůbez navýšení. Ve střední a východní Evropě je aktuálně 38 % populace bez pohodlného přístupu ke klasickým způsobům financování. Tam vidíme naši příležitost. Chceme se stát leaderem mezi společnostmi poskytujícími financování každodenních potřeb v regionu CEE,“ vysvětluje obchodní záměry Twisto její CEO Michal Šmída.

UNIQA a ING Group tak doplní stávající investory Twisto, kterými jsou investiční skupina ENERN, finančně-poradenská firma Partners a bývalý významný polský bankéř Cezary Smorszczewski.

UNIQA Insurance Group v poslední době vyhledává podobné investiční příležitosti. Ve svém portfoliu má nyní podíly ve FINABRO, rakouské FinTech společnosti zaměřené na on-line poradenství v oblasti spoření a investování, nebo v projektu Fragnebenan.at, což je sociální síť pro sousedské vztahy a pomoc. Prostředky vložila UNIQA i do platformy Fincompare specializované na financování sektoru SME, a také do INZMO – InsurTech společnosti zabývající se nabídkou pojištění přes mobilní telefony a on-line.