Korporátní dluhopisy: Stále je o co stát

Korporátní dluhopisy stále patří mezi cenné papíry se zajímavým růstovým potenciálem. Pozornost investorů je pak čím dál častěji směřována na evropské trhy, z čehož mohou profitovat jak české a slovenské společnosti, tak drobní investoři z obou těchto zemí.

investovani_12_euro_a_graf.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Pro společnosti z Evropy je emise dluhopisů stále výhodnějším způsobem získání finančních prostředků, než čerpání úvěrů u bank. Například France Telecom SA se letos podařilo upsat dluhopisy se splatností 6,5 let a kupónovým výnosem 1,85 %!

Pro samotné investory jsou pak tyto cenné papíry, pokud se nejedná o výše uvedený „extrém“, stále zajímavou investiční příležitostí kombinující akceptovatelné riziko s potenciálem zajímavých výnosů. O nabídky velkých výdělků pak není na trhu nouze jak v zahraničí, tak na domácím dluhopisovém trhu, kde lze stále pořídit např. dluhopisy společnosti CPI s variabilním kupónovým výnosem (aktuálně 6,84 %) a dluhopisy Big Board s kupónovým výnosem 7 % (viz. stránky J&T Bank, manažera emise http://www.jtbank.cz/dluhopisy-cpi a zde)

Cesta na trhy s firemními dluhopisy v ČR vede přes podílový fond J&T Bond CZK

Oba výše uvedené cenné papíry, a výnosy z nich plynoucí, jsou pak dostupné i drobným investorům. Minimální částka investice totiž v případě přímé koupě dluhopisu činí 1 Kč, v případě koupě přes podílové fondy pak 300 Kč. Co se týče podílových fondů, cesta na trh s korporátními dluhopisy ve střední a východní Evropě (tedy i ČR) vede přes podílový fond J&T Bond CZK, v jehož portfoliu najdeme mimo jiné i oba výše uvedené dluhopisy s vysokým kupónovým výnosem.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Portfolio fondu nabízí vysoký výnos do splatnosti

Samotné portfolio podílového fondu J&T Bond CZK aktuálně nabízí velmi slušný výnos do splatnosti 6,48 %. Kromě toho je tento fond také velmi dobře připraven na scénář rostoucí poptávky po rizikovějších aktivech (rizikovějších v porovnání s bezpečnými státními dluhopisy, které aktuálně nabízí výnos kolem 1 % p. a.), portfolio manažer totiž v současnosti drží vysoký podíl firemních dluhopisů s kratší splatností (aktuální modifikovaná durace portfolia činí 1.78).

 

Aktuální údaje k portfoliu J8T Bond CZK

Zdroj: J&T

 

Podílníci tohoto fondu mají navíc záruku kvalitní správy svých peněz, fond totiž investuje především do těch cenných papírů, které by do svého portfolia koupila samotná privátní banka J&T Bank (odpadá tedy riziko morálního hazardu).

Kratší investiční horizont než u akcií

Kromě toho, že jsou firemní dluhopisy všeobecně méně rizikovými cennými papíry než akcie, nabízí také potenciál vysokých výnosů v kratším časovém úseku. Například u J&T Bond CZK se jedná o období 3 let (právě tolik činí jeho doporučený investiční horizont), u akcií se přitom setkáváme nejčastěji s obdobím 5 – 7 let. Stejně jako u jiných investic, i zde pak platí, že byste své prostředky měli investovat pouze v případě, že si skutečně můžete dovolit nechat je zainvestované po celou dobu investičního horizontu.

Pokud mezi tyto investory patříte a zároveň vás zaujala možnost využití potenciálu vysokých výnosů firemních dluhopisů, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení vašich investičních možností.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz