Koruna přes léto prudce posílila – vydrží jí to i nadále a jaký čekáme kurz koncem roku?

Na konci června atakoval kurz koruny hranici 26 CZK/EUR. Poté však začala koruna posilovat a do poloviny září získala téměř 6 %. Podpořil ji zájem zahraničních investorů, kteří díky uvolněné měnové politice a opatřením pro nápravu dluhové krize ze strany hlavních světových centrálních bank nakupovali rizikovější aktiva, mezi která patří i česká koruna, potažmo v ní denominované cenné papíry. Posilování české koruny je způsobeno také výbornými výsledky zahraničního obchodu. Od té doby znovu oslabila a nyní se obchoduje okolo 25 CZK/EUR.

img_169.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Momentální trend krátkodobého zpětného oslabování bude dle našeho názoru ještě pár týdnů trvat, a to z důvodu očekávaného snížení úrokových sazeb ze strany České národní banky. Ještě v průběhu podzimu by se měl ale zastavit a koruna se vrátí ke svému dlouhodobě posilujícímu trendu. Na konci roku očekáváme kurz na úrovni 24,50.

Podporou kurzu koruny bude i v následujících měsících exportní výkonnost českého průmyslu a také fakt, že na rozdíl od okolních zemí (Polsko, Maďarsko) naši měnu neohrožují půjčky domácností v cizích měnách. Stabilitu zajišťuje koruně také financování deficitu běžného účtu přímými zahraničními investicemi, které mají dlouhodobý charakter, a ne krátkodobým kapitálem, jako je tomu v jiných rozvíjejících se ekonomikách (např. Turecko).

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Vůči americkému dolaru se koruna pohybovala v podobném trendu, její posílení bylo v tomto případě ještě větší. Za stejné srovnávací období, tj. od konce měsíce června do poloviny září posílila koruna o více než 10 % a momentálně se pohybuje na hladině 19,30 CZK/USD. Do konce roku očekáváme mírné oslabení koruny vůči dolaru na hranici 19,60.

 

 

 

David Kufa,

Conseq Investment Management, a. s.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz