Které banky akceptují u žádosti o hypotéku příjem ze starobního důchodu?

Tzv. mezigenerační hypotéka může mít mnoho podob. Možnosti žadatelů o tento úvěr však závisí na typu dokládaných příjmů. Pokud se mezi nimi objeví příjem ze starobního důchodu, počítejte u řady bank s omezeními.

poradce_03_mlady_par.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Při žádosti o hypotéku se někdy hodí pomoc rodičů. Ti mohou při žádosti o úvěr potomkovi pomoci k vyšší hypotéce či nižší úrokové sazbě. Pokud jsou rodiče stále v aktivním věku a plyne jim příjem ze zaměstnání či podnikání, téměř nic získání „mezigenerační“ hypotéky nebrání.

Jak je to však v případě, kdy se již rodiče nachází v důchodovém věku? I v tomto případě lze hypotéku získat, i když nabídka hypoték v tomto případě je již omezená. Starobní důchod sice coby příjem akceptují všechny banky poskytující hypoteční úvěry, některé z nich však pouze částečně, což trošku hatí plány rodičů pomoci svým příjmem dětem k lepší hypotéce.

Akceptace starobního důchodu u jednotlivých hypotečních bank

Banka

Akceptace starobního důchodu

Česká spořitelna

Ano

ČSOB

Ano. Nesmí přesáhnout 50 % příjmů

Equa Bank

Ano

Hypoteční banka

Ano. Nesmí přesáhnout 50 % příjmů

Komerční banka

Ano. Nesmí přesáhnout 50 % příjmů

LBBW

Po individuálním posouzení

mBank

Ano

Raiffeisenbank

Ano. Nesmí přesáhnout 30 % příjmů

Sberbank

Ano

Unicredit Bank

Ano

Wüstenrot hypoteční banka

Ano

 

Co když starobní důchod nestačí?

Pokud příjem ze starobního důchodu (ať už ponížený či neponížený) na získání optimální hypotéky nestačí, lze postupovat dvěma způsoby. V obou případech jde pak o to, snížit poměr výše úvěru/hodnoty zastavované nemovitosti tak, aby žadatel nepoptával tzv. 100% hypotéku, ale např. 85% či 70% hypotéku, díky čemuž dosáhne nižší úrokové sazby a delší splatnosti svého úvěru.

  • zástava další nemovitosti

Nejčastěji nemovitosti rodičů, kteří nemusí o úvěr žádat, pouze bance podepíší zástavní smlouvy. Poměr výše úvěru/hodnoty zastavovaných nemovitostí je zde počítána z ceny obou zastavovaných nemovitostí. V době, kdy bude žadatel o hypotéku dosahovat vyšších příjmů, které mu umožní vyvázání jedné nemovitosti z úvěru, stačí požádat o změnu úvěrové smlouvy a následně ručit pouze jednou nemovitostí.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

  • financování záměru z více zdrojů

Nižšího poměru výše úvěru/hodnota zastavované nemovitosti můžete dosáhnout i tak, že požádáte o hypotéku na nižší částku, kdy „chybějící“ peníze dofinancujete buď z vlastních zdrojů, případně z jiného úvěru, u kterého není nutné ručit nemovitostí, tj. úvěr ze stavebního spoření či spotřebitelský úvěr.

Chcete zdarma získat návrh možností hypotéky ve vašem případě? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce