Má úrazová pojistka pro dítě význam

O tom, zda by rodiče měli svým dětem pořídit úrazové pojištění, si jistě každý rozhodne sám. Někdo si nedovede představit být nepojištěný, jiný může mít opačný názor, protože má dostatečný majetek a případné zdravotní problémy dítěte by ho finančně nijak neomezily.

rodina_01_dite_a_maminka.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

Má úrazová pojistka pro dítě význam


Než ale udělá rodič ukvapené rozhodnutí, měl by zvážit, jak může rodinu jeho rozhodnutí doopravdy ohrozit nebo omezit - převážně pak finančně. Nikdo z nás by jistě nechtěl na úrazu svého dítěte vydělávat peníze. Pokud ale taková situace nastane, může mít fatální důsledky, protože v případě vážnějšího úrazu je třeba zajistit např. trvalou ošetřovatelku, která stojí nemalé peníze, nebo se vzdát svého zaměstnání a o člena rodiny se starat svépomocí a od státu pobírat pouze příspěvky za péči o osobu blízkou.

To může ale mít zásadní finanční dopad na rodinu, protože rodič již nemůže vydělávat peníze, na které byl zvyklý a na které má nastavený životní standard celé své rodiny, např. hypotéku na byt či dům, leasing na auto, spořící produkty na důchod a pro své děti a podobně. Jestliže se tedy rozhodneme dítě pojistit, měli bychom také zvážit, která rizika je dobré pojistit, která jsou naopak zbytečná a případně na jak vysoké pojistné částky. Čtěte také Děti pojišťujte s rozumem

V první radě nikdy nepojišťujeme dítě na smrt z jakýchkoliv příčin ani na úrazovou smrt. Za prvé je to neetické a za druhé není třeba na toto riziko pojistit někoho, kdo není živitel rodiny a nemá své vlastní závazky. Určitě bychom ale měli dostatečně pojistit trvalé následky úrazu s progresivním plněním. Zde některé pojišťovny nabízí progresivní plnění ve výši pětinásobku nebo dokonce šestinásobku základní pojistné částky.


tip PenizeNAVIC:
Dobře sestavený finanční plán je pro rodinu pomocník k nezaplacení. Zamysleli jste se někdy nad budoucností svých dětí? Dítě nepřináší jen radosti, ale i starosti, a především ty finanční. Drahé koníčky, sport, studium, to všechno něco stojí. Zahrňte své děti do finanční plánu, a ušetříte si mnoho starostí.

 

Osobně doporučuji toto riziko pojistit na co nejvyšší limit, protože dítě má celý život před sebou a navíc z hlediska ceny je toto pojištění relativně levné. Další riziko, které bych doporučil pojistit, je jistě denní dávka v případě úrazu a denní dávka v případě hospitalizace. Dnes se za jeden den pobytu v nemocnici platí 100 korun, což pro řadu klientů jistě není málo peněz, uvážíme-li pak fakt, že dítě může v nemocnici strávit klidně i několik týdnů.

Trvalá invalidita vysaje radost i peníze

Poslední riziko, ne však méně důležité je riziko invalidity obecné (tzn. následkem nemoci nebo úrazu). Zde opět doporučuji pojistit pokud možno na maximální pojistnou částku, kterou daná pojišťovna umožňuje. Dost často se tento maximální limit pohybuje kolem částky jednoho milionu korun. U dětského pojištění je velmi dobré, že se nezkoumá zdravotní stav dítěte a ani riziková skupina. Ani vykonávané sporty cenově neovlivňují toto pojištění, což je pro rodiče velmi dobrá zpráva, protože velká část dětí se věnuje sportu, kde je riziko úrazu relativně velké (např. hokej, tenis, lyžování, apod.).

Další riziko, které můžeme u dětské pojistky sjednat, je pak riziko velmi vážného onemocnění. V případě diagnózy je vyplacena sjednaná pojistná částka. Rozsah nemoci na které se toto pojištění vztahuje se liší v závislosti na pojišťovně. Obecně se dá říci, že u dětského pojištění doporučuji maximální pojistné částky, které daná pojišťovna nabízí, opět okolo jednoho milionu korun.

Pojištěný až do dospělosti

Zodpovědný rodič by jistě pojištění svého dítěte neměl podcenit a měl by ho sjednat hned při narození svého potomka, resp. po přidělení rodného čísla. Výhodou řady dětských pojištění je i fakt, že nemusím být přímo rodičem dítěte, tzn. můžu pojistit i dítě, které není moje, což ocení například druh a družka. Další velkou výhodou je i fakt, že v některých pojišťovnách je možné pojistit dítě do věku 26 let bez ohledu na to, jestli například ve 20 letech začne chodit do práce a vydělává peníze. I tak je stále pojištěný do 26 let věku.

Dobré úrazové pojištění se pozná také podle toho, že si můžu libovolně poskládat pojistná rizika, které chci sjednat, jejich výši, popřípadě pak individuální konec pojištění. V neposlední řadě je také důležité, jak pojišťovna plní v případě pojistné události, což klient ocení až v případě, že se ho to osobně týká. Není tedy nejdůležitější jen cena, ale i servis a služba, kterou si v pojistce jako klient kupuji.

Proto bych určitě doporučoval využít produktů, které jsou na trhu delší dobu a je s nimi dlouhodobě i pozitivní zkušenost ze strany klientů.

Nevíte, jak si udržet kontrolu nad rodinným rozpočtem a finančními cíli? Sestavte si finanční plán. Nevíte, jak na to? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz