Na sedmém ročníku fotbalového kempu Bayern Mnichov znovu utužil přátelství s Allianz

21.08.2015 | redakce | Tiskové zprávy
Mezi diváky letošního zahajovacího zápasu Bundesligy v mnichovské Allianz Aréně bylo minulý týden i 75 fotbalových nadějí z 27 zemí světa. Mladí hráči přišli podpořit své idoly z klubu Bayern Mnichov, jejichž triky pilovali během šestidenního srpnového soustředění od Allianz. V rámci sedmého ročníku Allianz Junior Football Campu se také s vybranými hvězdami tohoto slavného týmu osobně setkali.
logo___claim.png

Mezinárodního fotbalového kempu se každoročně účastní talentovaní fotbalisté a fotbalistky z celého světa ve věku 14–16 let. Koučují je sami profesionální trenéři Bayernu a čas s nimi tráví i fotbalové hvězdy osobně. Letos si mladí talenti potřásli rukou například s Manuelem Neuerem, který jim přišel předat inspiraci a namotivovat je k dalším tréninkům. Kromě rozvoje fotbalových dovedností je cílem fotbalového kempu i pomoci talentovaným hráčům vytvořit si nová přátelství s lidmi z jiných kultur.

 

vítěz testu finančních poradců
Vytvořte si svůj osobní finanční plán a dosáhněte finanční nezávislosti s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

„Allianz Junior Football Camp je pro mě především o mladých talentech,“ okomentoval akci Neuer. „Jejich nadšení a vášeň mi připomíná sebe v jejich věku – měl jsem oči navrch hlavy, kdykoli jsem viděl hrát své vzory. Ti mladí úžasně dokazují, o co ve fotbale skutečně jde. Navzdory jazykové bariéře a kulturním rozdílům se byli za krátkou schopni sehrát jako tým – a to nejen na hřišti,“ řekl. Fotbalového kempu se loni účastnila i dnes již 16letá Antonie Stárová z AC Sparta Praha, první reprezentantka českého dívčího fotbalu na této akci. Letos si dali Češi přestávku.

Se spolupracujícím FC Bayern Mnichov je Allianz spojena dlouhodobě, stejně jako s jeho domovským stadionem, Allianz Arénou, kterou mladí účastníci kempu během tréninkového týdne několikrát navštívili. Výborné vztahy Allianz s 25násobným vítězem Bundesligy dokládá i to, že počátkem loňského roku Allianz koupila 8,33% podíl jeho akcií a jmenovací práva pojišťovny na jeho domovský stadion byla při té příležitosti prodloužena až do roku 2041. Rok 2014 byl pro Allianz vůbec úspěšným rokem v této oblasti – společnost také oznámila vznik partnerství na novém hřišti. Své jméno spojila s neméně slavným španělským klubem FC Barcelonou.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.