Nejvýkonnější korunový podílový fond s velkým potenciálem do budoucnosti

Porozhlížíte se aktuálně po nějaké vhodné investiční příležitosti? Co takhle v uplynulých pěti letech nejvýkonnější korunový podílový fond s potenciálem vysokých výnosů do budoucnosti? Že by vás to zajímalo? V tom případě jste na správném místě.

img_160.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

O dluhopisech se už toho od vypuknutí krize na americkém hypotečním trhu napsalo opravdu spoustu. I dnes jsou problémy s dluhy některých vyspělých států předmětem palcových titulků denního tisku. O čem se však již nepíše, je to, že jsou to právě dluhopisové podílové fondy, které v uplynulých pěti letech patřily k těm nejvýkonnějším korunovým investicím vůbec. Nejvýkonnější z nejvýkonnějších, Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST, pak v uplynulých pěti letech zhodnotil peníze svých podílníků o 32,35 %.

Nejvýkonnější korunové fondy za uplynulých 5 let


Název fondu Investiční společnost ISIN Výkonnost
Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST CZ0008471786  
32,35 %
Český fond státních dluhopisů Erste Sparinvest AT0000633771 29,09 %
Conseq Invest Dluhopisový Conseq Investment Management IE0031282886 29,03 %
KB Dluhopisový            
Komerční banka CZ0008472511 28,37 %
Český dluhopisový fond Raiffeisenbank AT0000654686 26,20 %

Dluhopisová naděje pro investory

Kromě historicky dosahovaných výnosů jsou fondy korporátních dluhopisů  zajímavé také potenciálem do budoucnosti. Jsou to totiž právě korporátní dluhopisy, co se těší zvýšené pozornosti investorů. Potenciál tohoto druhu cenných papírů pak potvrdili i oslovení investiční odborníci v rámci projektu „Názory investičních odborníků".


Čím jsou korporátní dluhopisy tak zajímavé? Na to jsme se zeptali přímo Michala Valentíka, investičního stratéga ČP INVEST. Ve srovnání s akciemi nejsou tolik rizikové a správně sestavené portfolio může mít průměrnou dobu splatnosti do tří let a přitom nést zajímavý výnos okolo sedmi procent ročně. Dluhopisům se daří i v těžších dobách, protože na rozdíl od akcií nesou pravidelný úrok. Emitent zahrnuje platbu úroku do finančních nákladů, čímž se veškerý zisk společnosti v obdobích hospodářského útlumu může ztenčit na nulu. Akcie tedy nedává potenciál růstu, ale dluhopisu se daří právě díky pravidelné výplatě kupónu. Také v případě bankrotu společnosti jsou věřitelé (vlastníci dluhopisů) uspokojování dříve než majitelé (držitelé akcií). Dluhopis může být podpořen zástavním právem na určité pozemky, budovy nebo patenty, což riziko investice dále snižuje. Investice je vhodná především pro konzervativnější investory, kteří hledají zhodnocení do sedmi procent ročně. Vhodné jsou také podílové fondy zaměřené na korporátní dluhopisy, díky kterým může drobný investor investovat  na pravidelné bázi v řádu několik stovek korun měsíčně, shrnuje výhody korporátních dluhopisů Michal Valentík.

Nahlédnutí pod pokličku

Jaké konkrétní výhody vám nabízí Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST? I na to jsme se zeptali přímo Michala Valentíka. Fond ve svém portfoliu drží padesát korporátních dluhopisů, čímž se velmi kvalitně diverzifikuje kreditní riziko. Fond drží převážně dluhopisy firem z našeho regionu a z Ruska. Tento region není tolik zadlužen proti Japonsku, USA a západní Evropě. A také růst HDP je vyšší než ve zmiňovaných zadlužených částech světa. Ve prospěch FKD hovoří minulost. Za posledních deset let byl schopen průměrně ročně přinést investorovy výnos přes šest procent. Fond je dále měnově zajištěn, to znamená, že investora netrápí pohyb měnových kurzů, které by mohly nakonec celou investici zmařit nebo přinést do ztráty. Kvalitu našeho fondu oceňují nejen klienti ale i širší investorská veřejnost, protože fond korporátních dluhopisů ČP Invest vyhrál v roce 2012 prestižní cenu Zlatou korunu mezi podílovými fondy. Je tedy korunovaným králem mezi podílovými listy.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Závěr – velmi zajímavá a dostupná investice

Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST má tedy opravdu velký potenciál dosahování zajímavých výnosů i do budoucnosti. Co se týče dostupnosti, v řeči čísel je řeč o první jednorázové investici minimálně 3 000 Kč a následné či pravidelné investici ve výši 500 Kč.  Pokud vás láká potenciál trhu s korporátními dluhopisy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím jednoho z uvedených formulářů, rádi vám poskytneme více informací.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz